Przed zakupem mieszkania

Zawsze pojawia się szereg pytań gdy stajemy przed decyzją wyboru mieszkania. Jakie kupić? W jakiej lokalizacji? Na kredyt czy za gotówkę? Nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego? Jak duże ma być to mieszkanie? Pytania niemal nie mają końca. Zgodnie z radami ekspertów rynku nieruchomości w ostatnich latach nabywcy najczęściej decydują się na zakup na rynku pierwotnym. Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w ten, a nie inny sposób?

Będziesz właścicielem

Polacy lubią posiadać rzeczy na własność. Dotyczy to również mieszkań. Dla dużego grona osób to właśnie, największą zaletą będzie posiadanie nieruchomości od samego początku. Możliwość dowolnej kreacji przestrzeni i miejsca. Nadanie mieszkaniu specyficznego klimatu i nie sugerowanie się tym, co już wcześniej wymyślili poprzedni właściciele. Brak konieczności zmagania się z zastanym stanem rzeczy uciążliwymi remontami. Tworzenie specyficznej historii nowego mieszkania. Bycie pierwszym właścicielem to również uniknięcie wieku kłopotów z wpasowaniem się w zastaną i niejednokrotnie specyficzną społeczność miejsca. Nowe mieszkanie można wykończyć według własnego uznania, nie zważając na sąsiadów i hałasy im przeszkadzające. Zbędny staje się remont lokalu, podwyższający znacznie koszty inwestycji, niż pierwotnie zakładano. Zawsze można również skorzystać z pakietów oferowanych przez deweloperów wykończenia mieszkania pod klucz lub pakietów korzyści reprezentujących dewelopera biura korzyści. Najcięższą pracę zamiast właściciela wykonują za niego profesjonaliści.

Mieszkania w Kielcach

Rynek pierwotny nieruchomości jest zdecydowanie większy niż wtórny. Nowe mieszkanie w Kielcach i najbliższych okolicach można kupić w wielu lokalizacjach. Dzięki nowym inwestycjom, zarówno w budowie jak i planowanym, pozostaje spory wybór nowych mieszkań już gotowych jak i w nieodległych terminach zakończenia budowy. Specyficzną sytuacją dla rynku pierwotnego jest fakt, że powstają całe nowe osiedla. Na wtórnym natomiast obszar poszukiwań musi być naprawdę znacznie większy.

Nowoczesność mieszkań

Nowe mieszkania to również nowe o ile nie najnowsze trendy architektoniczne w projektowaniu i nowoczesne, przyjazne środowisku technologie budowlane. Każdy deweloper budujący nowe mieszkania dokłada wszelkich starań, by nowa inwestycja była zdecydowanie funkcjonalna i estetyczna dla oka nabywców mieszkań. Głównym punktem nacisku jest wygoda przyszłych mieszkańców. Części wspólne są wykończone w bardzo wysokim standardzie. W starych budynkach nie zawsze klatka schodowa jest tak zadbana, czysta, a windy nowoczesne. W nowych budynkach nie znajdziemy obdrapanych ścian, zdewastowanych drzwi wejściowych, niedziałających domofonów czy innych „kwiatków”. Standardem w nowych budynkach są bardzo nowoczesne i przestronne windy, zjeżdżające bezpośrednio na parkingi podziemne oraz zadbane części rekreacyjne, których na próżno szukać np. w starych kamienicach.

Nowe mieszkania, a prawo

Kupując nowe mieszkanie ma się zagwarantowaną pewność co do sytuacji prawnej mieszkania. Nie ukrytych obciążeń hipotecznych, które mogą się pojawić przy kupnie mieszkania z nie do końca uregulowaną sytuacją na rynku wtórnym. W rynku pierwotnym właścicielem mieszkania jest deweloper lub bank i nie występują tu zagrożenia z tytułu np. nie wyjaśnionych prawnie spraw dziedziczenia, czy nie kupi się również mieszkania z lokatorem, który nie chce opuścić zajmowanego lokalu. Sprzedający nowe mieszkanie ma obowiązek sporządzenia umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Koszty dzielone są między dewelopera i nabywcę.

Zobacz również: Nowe mieszkania Cedzyna