Święta Bożego Narodzenia nadal większość rodzin w Polsce spędza w domu w rodzinnym gronie. Dziadkowie interesują się życiem wnuków, ich planami na przyszłość i usamodzielnieniem się od rodziców. Młode osoby czasem w trakcie rozmowy wpadają na pomysł wyprowadzki z rodzinnego domu. Zmotywowane do rozpoczęcia samodzielnego życia zaraz po świętach zaczynają przeglądać oferty nowych mieszkań w Kielcach. Na rynku pierwotnym można znaleźć dużo ciekawych ofert dla młodych osób. Nowe mieszkania zlokalizowane w centrum miasta cieszą się ich największym zainteresowaniem.

nowe mieszkania kielce

Nowe mieszkanie w Kielcach w centrum miasta

Młode osoby chcą być w centrum wydarzeń, blisko miejskich atrakcji i mieć możliwość zamawiania jedzenia do domu niemal z każdego lokalu w mieście. Pozwala im na to odpowiednia lokalizacja nowego mieszkania. Najczęściej w centrum miasta otwarte są najlepsze restauracje i wiele się dzieje. Osoby młode kupują nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach przeważnie dla siebie. Zanim założą rodziny chcą mieszkać wygodnie, blisko centrum i korzystać ze wszystkich miejskich atrakcji. Przeglądanie ofert, oglądanie mieszkań może zająć im nawet kilka miesięcy. W kolejnym etapie konieczne jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Wszystko zależeć będzie od tego w jakiej branży pracują i ile wynoszą ich dochody. Być może będą musieli zmniejszyć swoje oczekiwania co do wielkości zakupu nowego mieszkania w Kielcach lub pozwolą sobie na zakup dodatkowego pokoju. Banki wnikliwie sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę.

Ważne jest także jakie posiada karty kredytowe, debety na kontach i zaciągnięte kredyty. Wszystko to obniża zdolność kredytową potencjalnego klienta banku. Analitycy sprawdzają czy przy obecnych a także podniesionych stopach procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej poradzą sobie ze spłatą wszystkich zobowiązań. Dlatego młode osoby powinny przed analizą ich zdolności kredytowej przygotować się do niej. Rezygnacja z  posiadanych kart kredytowych i debetów może zwiększyć ich możliwości kredytowe. Nawet jeżeli z nich nie korzystają bank weźmie je pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Krótki staż pracy lub prowadzenia działalności utrudniają otrzymanie kredytu. Dlatego warto przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach w pierwszej kolejności sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Nowe mieszkania w Kielcach na wynajem

W nowych inwestycjach w centrum miasta sporo mieszkań kupowanych jest także na wynajem. Dużo łatwiej jest bowiem znaleźć lokatorów na nowe mieszkanie w Kielcach niż na starsze, w kamienicy lub bloku z płyty. Najczęściej nie mają one parkingów, wind i innych udogodnień. Jest to doskonała baza noclegowa dla osób przyjeżdżających na dłużej do Kielc w celach biznesowych, odwiedzić rodzinę lub znajomych lub zwiedzić miasto. Nie każdemu odpowiada bowiem życie w hotelach. Wynajęte mieszkanie najczęściej ma ładnie wyposażoną kuchnię z możliwością przygotowania wszystkich posiłków.