Loading...
Blog2021-12-15T10:59:33+01:00

Nowe mieszkania, odbiory cz.3

Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok to przede wszystkim spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Z pewnością wiele osób rozmawia na temat przyszłości i najbliższych planów życiowych. Często pojawiają się pytania związane z zakupem nieruchomości. Szczególnie trafiają one do osób młodych, które jeszcze mieszkają z rodzicami. Wysokie ceny wynajmu powodują, że trudno im się zdecydować na wyprowadzkę. Jeszcze trudniejsza jest decyzja o zaciągnięciu kredytu na wiele lat.

Mieszkania rynek pierwotny Kielce

Wysokie ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach powstrzymują wiele osób przed podjęciem takiej decyzji. Z drugiej strony ceny mieszkań nadal rosną i analitycy rynku nieruchomości uważają, że przez kilka kolejnych lat ten trend się nie zmieni. Wysoka inflacja sprzyja podnoszeniu cen na wszystkie artykuły. Wysoka płaca minimalna sprawia, że ceny robocizny są już bardzo wysokie a będą jeszcze wyższe. Zatem nie ma co liczyć w najbliższych latach, że ceny mieszkań z rynku pierwotnego w Kielcach będą tańsze.

nowe mieszkania Kielce
Nowe mieszkania Kielce

Z czasem może okazać się, że zdolność kredytowa przy stale podnoszonych wymaganiach banku będzie niemożliwa do osiągnięcia. Coraz mniej osób młodych będzie mogło pozwolić sobie na zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach. Zwlekanie z zakupem może spowodować, że za kilka lat nowe mieszkania będą kupowali nieliczni. Pozostali będą zmuszeni do ich wynajmowania przez całe życie. Wysokie ceny wynajmu nie pozwolą na zebranie większych oszczędności, aby z czasem zakupić własną nieruchomość. Z taką sytuacją mamy już do czynienia na zachodnioeuropejskim rynku nieruchomości.

Rynek pierwotny Kielce

Szczególnie w dużych miastach mieszkańcy przez całe swoje życie wynajmują mieszkania, nie są w stanie kupić ich na własność. Po zakończeniu życia zawodowego często przeprowadzają się na wieś, gdzie ceny wynajmu są znacznie niższe. Przyzwyczajenia Polaków do posiadania własnego mieszkania powoli będą musiały pod wpływem rynku ulegać zmianie. Trudno dostępne obecnie kredyty hipoteczne i wysokie wymagania wobec kredytobiorców w najbliższym czasie z pewnością nie zmienią się.

Nowe mieszkania, odbiory cz. 2

Nowe mieszkania w Kielcach powstają dość szybko. Deweloperzy starają się budować je w najkrótszym możliwym terminie. Budowa mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach już nie trwa latami a coraz częściej zaledwie kilkanaście miesięcy. Duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami sprawia, że deweloperzy stale rozpoczynają nowe budowy. Na rynku pierwotnym w Kielcach można znaleźć bardzo ciekawe oferty nowych mieszkań. Klienci mogą wybrać najlepsze dla siebie, biorąc pod uwagę stan rodzinny, miejsce pracy, zainteresowania i potrzeby.

Kielce nowe mieszkania

W okresie okołoświątecznym w biurach nieruchomości oferujących nowe mieszkania z rynku pierwotnego można zauważyć większy ruch. Klienci szukają, oglądają i zastanawiają się nad kupnem mieszkania. Mają często nieco więcej czasu jeżeli wzięli kilka dni wolnego z pracy. Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym bez wątpienia wiąże się z bardzo dużym wydatkiem finansowym. Dlatego powinien być dobrze przemyślany. Koniec roku sprzyja podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Jedną z nich jest zakup własnego mieszkania. Na rynku pierwotnym w Kielcach znajdziemy ciekawe oferty zlokalizowane w okolicy terenów zielonych i rekreacyjnych.

mieszkania rynek pierwotny
Kielce rynek pierwotny

Takich mieszkań poszukują szczególnie rodziny z dziećmi. Duże zainteresowanie powoduje, że dość szybko trzeba się na nie decydować. Znikają one z oferty dostępnej w biurach nieruchomości w Kielcach. Niedaleko uczelni wyższych deweloperzy oferują mieszkania doskonałe dla wykładowców akademickich. Najczęściej jednak kupowane są jako lokata kapitału w celach inwestycyjnych przez osoby chcące ulokować swoje oszczędności. Planuję je wynajmować studentom. Niektórzy z nich z pomocą rodziców kupują mieszkania zlokalizowane blisko uczelni. Mając zdolność kredytową warto z takiej oferty skorzystać.

Rynek pierwotny Kielce

Wynajem mieszkania jest często dużo droższy niż spłata kredytu. Z czasem takie mieszkanie będzie można sprzedać lub zostawić na wynajem. Bez wątpienia lokata kapitału w nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach w pobliżu wyższych uczelni zawsze się opłaca. Nie ma większych problemów ze znalezieniem lokatorów. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Nowe mieszkania, odbiory cz. 1

Oddawanie nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach przed świętami Bożego Narodzenia nie słabnie. Najczęściej deweloperzy przekazują mieszkania zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Klucze do nowych mieszkań wydawane są w dni robocze. Podczas świąt Bożego Narodzenia najczęściej biura są zamknięte. Osoby odbierające klucze do nowych mieszkań przed samymi świętami traktują je często jako prezent pod choinkę.

Mieszkania rynek pierwotny Kielce

Dla osób, które pierwszy raz w życiu odbierają klucze do własnego mieszkania jest to jeden ze szczególnych momentów w ich życiu. Zanim wprowadzą się do nowego mieszkania z rynku pierwotnego minie jeszcze trochę czasu. Odebraniu od dewelopera kluczy do nowego mieszkania z rynku pierwotnego bez wątpienia zawsze towarzyszy duża radość. Szczególnie jeżeli dotyczy to bardzo młodych osób, dla których jest to duży krok w kierunku dorosłości i samodzielności.

Mieszkania rynek pierwotny Kielce
Mieszkania rynek pierwotny Kielce

Emocje z tym związane sprawiają, że wszystko inne w tym momencie staje się nieważne. Wiedzą, że mieszkanie wymaga jeszcze wykończenia, jednak w chwili odbioru kluczy nie myślą jeszcze o tym. Oglądają całą inwestycję, wykończenie klatki schodowej, windy, podjazdów, hali garażowej. Sprawdzają okolicę, czy w pobliżu znajduje się sklep, apteka czy przychodnie lekarskie. Interesują się przystankami komunikacji miejskiej i częstotliwością ich odjazdów. Często w nowych blokach na rynku pierwotnym w Kielcach na parterze deweloperzy projektują lokale usługowe. Dla mieszkańców jest to bardzo dobre rozwiązanie. Na wyciągnięcie ręki mają sklepy spożywcze, piekarnie, apteki lub lekarzy specjalistów.

Nowe mieszkania Kielce

Takie rozwiązanie od wielu lat doskonale się sprawdza. Lokale zajmowane są przez przedsiębiorców jeszcze w trakcie budowy. Zaraz po ich oddaniu rozpoczynają w nich działalność. Rynek pierwotny w Kielcach z roku na rok unowocześnia się. Coraz rzadziej spotykamy w nowym budownictwie na rynku pierwotnym bloki, w których nie ma wind, hal garażowych lub innych nowoczesnych rozwiązań. Bez wątpienia oczekiwania klientów oraz przepisy budowlane dyktują sposób projektowania i wykonania nowych mieszkań.

Nowe mieszkanie Kielce, zarządzanie cz.3

Sposób ogrzewania ciepłej wody, mieszkania i klatek schodowych będzie bezpośrednio wpływał na wysokość miesięcznego czynszu każdego z właścicieli nowych mieszkań w Kielcach. Zanim wybierzemy z oferty biur nieruchomości odpowiednie mieszkanie warto rozważyć zakup biorąc pod uwagę kilka elementów. Opłacanie podstawowych mediów najczęściej należy do właściciela mieszkania. Zawiera on indywidualną umowę z ich dostawcami. Za prąd rozlicza się z elektrownią, za gaz z gazownią, za wodę z wodociągami itd. Samodzielnie zawiera umowy i opłaca rachunki. Problematyczne kwestie pojawiają się w częściach wspólnych związanych z ogrzewaniem budynku, jego oświetleniem, sprzątaniem czy wywozem śmieci. Remonty budynku, dachu czy płotu także mogą być kwestiami spornymi mieszkańców.

Mieszkania Kielce rynek pierwotny

Można znaleźć na rynku nieruchomości mieszkania tzw. bezczynszowe. Najczęściej znajdują się one w inwestycjach typu szeregowiec z odrębnymi mieszkaniami na parterze i piętrze lub w niewielkich blokach. Z jednej strony mieszkania są tanie w utrzymaniu. Nie ma w nich tradycyjnie opłacanego czynszu. Najczęściej zawiązuje się wspólnota, która reprezentuje interesy właścicieli nowych mieszkań. Jeżeli wspólnota mieszkaniowa nie wybierze zarządcy i nie zleci mu zarządzania nieruchomością wówczas nie płaci tzw. czynszu. W czynszu najczęściej zawarte są koszty związane z remontami, sprzątaniem wywozem śmieci, konserwacją wind, remontem ogrodzenia lub innych elementów inwestycji.

nowe mieszkania Kielce
mieszkania nowe Kielce

Mieszkania nowe Kielce

W czynszu zawarte są także koszty związane z zarządzaniem, którego najczęściej w nowych mieszkaniach bezczynszowych mieszkańcy nie chcą płacić. W takiej inwestycji właściciele nowych mieszkań muszą samodzielnie rozliczać koszty związane z częściami wspólnymi. Ponadto muszą samodzielnie dbać o remonty, konserwację, sprzątanie lub inne czynności związane z dbaniem o nieruchomość. Bez wątpienia jeżeli inwestycja jest nowa, najczęściej nie ma dużych kosztów związanych z remontami. Z czasem sytuacja może się zmienić i wówczas warto pomyśleć o przekazaniu zarządzania profesjonalnej firmie. Licencjonowany zarządca nieruchomości wie jak planować remonty, najczęściej ma podpisaną umowę z firmą, która na bieżąco naprawia drobne usterki. Z pewnością będzie to wygodniejsze i unikniemy sąsiedzkich kłótni.

Nowe mieszkanie Kielce, zarządzanie cz. 2

Kontynuujemy temat zarządzania nowymi mieszkaniami w Kielcach w inwestycjach na rynku pierwotnym. Sposób ogrzewania mieszkania ma istotny wpływ na wielkość czynszu. Jednym z rozwiązań opisanych w poprzedniej części jest indywidualne ogrzewanie każdego mieszkania. Innym ogrzewanie wszystkich mieszkań lub całego niewielkiego osiedla piecem centralnego ogrzewania. Wspólnoty mieszkaniowe funkcjonujące na nowych osiedlach, właściciele nowych mieszkań w Kielcach niewiele płacą na fundusz remontowy. Kiedy inwestycja jest nowa, najczęściej nie wymaga w pierwszych latach dużych wydatków. Dlatego kwoty wpłacane na ten fundusz są niewielkie.

Mieszkania Kielce rynek pierwotny

W przypadku zdarzeń losowych, które trudno przewidzieć wcześniej, jakim może być awaria pieca centralnego ogrzewania. Jeżeli stanie się to po kilku latach użytkowania może okazać się, że na koncie funduszu remontowego nie ma jeszcze zebranych wystarczających środków na jego wymianę lub naprawę. Wówczas konieczne może okazać się zebranie dodatkowych środków. Zebranie dużej kwoty często jest dość dużym problemem, zapewne nie wszyscy będą chcieli zapłacić, inni będą się ociągać z uregulowaniem składki. Zimą, kiedy nieogrzewane mieszkania szybko robią się zimne zakup pieca z dodatkowo zebranych środków finansowych może być trudny. Wspólnoty mieszkaniowe w Polsce nie są często skłonne do współpracy. W nowych mieszkaniach najczęściej mieszkają osoby, które płacą wysokie raty kredytów i pracują wiele godzin dziennie. Duże comiesięczne obciążenia finansowe powodują, że właściciele nowych mieszkań w Kielcach nie są skłonni do dodatkowych zbiórek.

nowe mieszkanie kielce
nowe mieszkanie Kielce

Nowe mieszkanie Kielce

Z pewnością rozwiązaniem może być zwiększenie funduszu remontowego i w przypadku nagłej i niespodziewanej awarii pieca wykorzystanie środków finansowych z tego konta. Mieszkańcy nowych mieszkań w nowych inwestycjach często nie myślą o takich sytuacjach. Firma zajmująca się zarządzaniem najczęściej ma już doświadczenie i jest na to przygotowana. Dlatego jeżeli wspólnota mieszkaniowa ma wybór firmy zarządzającej inwestycją powinna zwrócić uwagę na doświadczenie i opinie na temat zarządcy. Bez wątpienia zanim zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w Kielcach warto zainteresować się jakie deweloper zastosował rozwiązania w danym bloku. Klient powinien zapoznać się ze szczegółową specyfikacją wykończenia mieszkania, rozwiązań związanych z ogrzewaniem i dostarczaniem ciepłej wody. W prospekcie dewelopera znajdziemy także informacje. Ponadto powinien sprawdzić jak zostały wykończone klatki schodowe, windy, jakie zostało zamontowane oświetlenie i ogrzewanie części wspólnych. Wszystkie te elementy będą miały wpływ na ostateczną wysokość czynszu.

Nowe mieszkanie Kielce, zarządzanie cz.1

Zimą kiedy temperatury spadają, konieczne jest dogrzewanie mieszkań. W naszym klimacie w mieszkaniu bez zamontowanego systemu ogrzewania nie jest możliwe zamieszkiwanie. W nowych mieszkaniach w Kielcach deweloperzy wybierają różne rozwiązania. Nowe przepisy budowlane WT2001 dodatkowo nakładają na deweloperów obowiązki związane z ogrzewaniem mieszkań. Znajdziemy w ofercie biur nieruchomości w Kielcach mieszkania ogrzewane indywidualnie. W każdym mieszkaniu zamontowany jest indywidualny piec, który ogrzewa tylko i wyłącznie jedno mieszkanie. Takie rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze. W dłuższej perspektywie czasowej, kiedy piec po kilku latach zepsuje się obowiązek jego wymiany będzie spoczywał na właścicielu nowego mieszkania.

Mieszkania Kielce rynek pierwotny

Bez wątpienia zakup pieca centralnego ogrzewania to duży wydatek. Innym rozwiązaniem jakie stosują deweloperzy jest piec na całą klatkę lub blok. Nowa inwestycja ma swoje ogrzewanie, rozliczane przez każdego z mieszkańców według określonych zasad. Zasady określa wspólnota mieszkaniowa lub zarządzający nieruchomością zarządca, któremu wspólnota przekazała zarządzanie. Remont, modernizacja lub wymiana zepsutego pieca spoczywa wówczas na wszystkich mieszkańcach. Oni płacą za regularne przeglądy, naprawy lub zakup nowego pieca. Deweloperzy w nowych inwestycjach, w których możliwe jest przyłączenie całego bloku do miejskiej sieci CO korzystają z takiego rozwiązania.

nowe mieszkanie Kielce
nowe mieszkanie Kielce

Nowe mieszkanie Kielce

Koszty ogrzewania w takim przypadku są nieco wyższe, ale mieszkańcy nowych mieszkań w Kielcach nie ponoszą żadnych kosztów ewentualnych remontów, przeglądów, konserwacji lub wymiany pieca. Płacą zgodnie z obowiązującą stawką za ogrzewanie. Bez wątpienia takie rozwiązanie jest wygodne, jednak droższe od innych rozwiązań. Zimą kiedy ogrzewanie zaczyna po dłuższej przerwie funkcjonować, często zdarzają się awarie. Z pewnością jeżeli brak ogrzewania dotyczy wielu mieszkańców miasta sprawa jest mocno nagłośniona w mediach i odpowiedzialni za ten stan rzeczy starają się szybko awarię usunąć. Odpowiedzialność za ogrzewanie w mieszkaniach w mieście często powiązana jest z urzędnikami miejskimi. Najczęściej jest to spółka miejska lub prywatna, która ma podpisaną umowę z urzędem. Zatem odpowiedzialność spoczywa na włodarzach miasta.