Loading...
Blog2021-12-15T10:59:33+01:00

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.3

Inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach pomimo trudności gospodarczych są nadal realizowane. Można znaleźć bardzo ciekawe oferty pięknych mieszkań. Nowocześnie zaprojektowane i wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Klatki schodowe nowoczesne i wygodne. W inwestycjach na rynku pierwotnym deweloperzy montują cichobieżne windy prowadzące także do podziemnego parkingu. Życie w mieszkaniu zakupionym na rynku pierwotnym w Kielcach jest dużo wygodniejsze niż w starszym budownictwie. Zarówno dla osób starszych, poruszających się o kulach i na wózku inwalidzkim jak i młodych rodzin, wożących dzieci w wózkach dziecięcych.

Nowe inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach budowane zgodnie z nowymi przepisami

Przeniesienie zakupów z podziemnego parkingu do mieszkania także jest łatwiejsze dzięki windzie. Deweloperzy od wielu lat muszą budować swoje inwestycje według nowych przepisów, w których znajduje się sporo zapisów dotyczących ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Bez wątpienia z udogodnień korzystają także inne osoby. Do klatki schodowej i do mieszkań muszą być zamontowane szerokie drzwi, którymi łatwo wjedzie wózek inwalidzki do klatki schodowej i windy. W blokach z lat 80-tych często znajdują się windy wąskie i niewygodne dla osoby poruszającej się na wózku.

rynek pierwotny Kielce

W nowej inwestycji na rynku pierwotnym w Kielcach windy są szerokie i wygodne. Wybierając spośród wielu ofert nowe mieszkanie w Kielcach warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Między innymi renomę dewelopera, warto poczytać jakie są opinie na temat jego inwestycji. Dobrze wybudowana będzie w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym przez wiele lat. Bez wątpienia ważna jest także lokalizacja nieruchomości. Jeżeli szukamy spokoju i świeżego powietrza warto kupić mieszkanie niedaleko lasu, terenów rekreacyjnych i ścieżek rowerowych. Szczególnie te ostatnie mogą spodobać się osobom aktywnym. Na ścieżkach rowerowych spotkamy także rolkarzy, jeżdżących na hulajnogach i biegaczy.

Aktywność ruchowa mieszkańców nowych mieszkań w Kielcach

Ścieżki rowerowe zlokalizowane nieco poza centrum wykorzystywane są przez różne osoby aktywnie uprawiające sport. Dłuższy dojazd do pracy zapewne z powodzeniem zrekompensuje możliwość prowadzenia aktywności ruchowej blisko domu. Rodziny z małymi dziećmi chętnie zamieszkają na osiedlu, na którym deweloper zaplanował plac zabaw. Blisko położony pozwoli na samodzielną zabawę z innym dziećmi. W takich miejscach nawiązują się podwórkowe przyjaźnie, które często trwają przez całe życie. Nowe inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach mają sporo zalet.

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.2

Na rynku pierwotnym w Kielcach znajdziemy bardzo ładne mieszkania. Można je kupić dla siebie, dziecka, rodziców lub w celach inwestycyjnych. Każda inwestycja w nieruchomość jest opłacalna. Należy jedynie pamiętać o tym, że jeżeli sprzedamy mieszkanie szybciej niż po pięciu latach podatkowych od zakupu zapłacimy podatek w wysokości 19 procent od uzyskanego dochodu. Czyli różnicy pomiędzy ceną zakupu a jego sprzedaży. W przypadku obecnie dość drogich nieruchomości kwota ta może być dość wysoka.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach w celach inwestycyjnych

Dlatego jeżeli planujemy zakup mieszkania w celach inwestycyjnych wyliczając zysk z inwestycji warto wziąć to pod uwagę. Po pięciu latach podatkowych możemy sprzedać nieruchomość nie płacąc podatku. W nowych inwestycjach klatki schodowe i windy są bardzo ładnie wykończone. Bez wątpienia mieszka się w takich blokach dużo przyjemniej niż w starszych kamienicach. Nowe mieszkanie w Kielcach także bardzo łatwo sprzedać. Jeżeli po pięcioletnim okresie wynajmu będziemy chcieli nieruchomość sprzedać, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Szczególnie dotyczy to mieszkań małych, jedno lub dwupokojowych do około 50 metrów kwadratowych.

nowe mieszkanie w Kielcach

Duże zainteresowanie mieszkaniami jedno i dwupokojowymi sprawia, że trudno kupić takie mieszkania na rynku wtórnym. Szczególnie wybudowane niedawno i jeszcze w bardzo dobrym stanie technicznym. Oferty sprzedaży szybko znikają w biurach nieruchomości. Na rynku pierwotnym w Kielcach deweloperzy w pierwszej kolejności także sprzedają mieszkania jedno i dwupokojowe. Z pewnością mieszkanie około 50 metrowe jest bardzo uniwersalne. Doskonale nadaje się dla osoby młodej, niedużej rodziny z dziećmi i osób starszych, które szukają obniżenia opłat za mieszkania. Często sprzedają swoje duże, drogie domy i mieszkania i przeprowadzają się do bloku.

Mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach przyjazne dla osób starszych i niepełnosprawnych

Czynsz w nowych mieszkaniach w Kielcach jest zdecydowanie niższy od czynszu w starszych blokach lub utrzymania domu. W naszym kraju nieruchomość trzeba ogrzewać przez ponad pół roku. Koszty ogrzewania są bardzo wysokie. Mieszkanie w nowym bloku, w których wszystkie ściany są ogrzewane od sąsiadów sprawia, że koszty ogrzewania mocno spadają. Ponadto osoby starsze w nowym mieszkaniu w Kielcach nie muszą się o nic martwić. Wszystkie opłaty związane z eksploatacją mieszkania, woda, sprzątanie, remonty są wliczone w koszty. Zarządca wybrany przez wspólnotę mieszkaniową dba o wszystko.

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.1

Dwucyfrowa inflacja spowodowała duże zamieszanie na rynku nieruchomości. W ślad za nią Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny podniosła stopy procentowe. Kredyty stają się coraz droższe i mniej dostępne. Z pewnością dla osób posiadających gotówkę jest to dobry moment na zakup mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach w celach inwestycyjnych. Trudno dostępne kredyty bez wątpienia sprawią, że młode osoby będą zmuszone wynajmować mieszkania przez wiele lat.

Bardzo duży popyt na nowe mieszkania w Kielcach na wynajem

Zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem jest bardzo duże i jeszcze wzrośnie. Po przyjeździe uchodźców z Ukrainy z oferty biur nieruchomości w Kielcach zniknęły mieszkania na wynajem. Podobna sytuacja miała miejsce w całej Polsce. Bardzo duży pobyt na mieszkania na wynajem spowodował wzrost czynszu dla lokatorów.  Z kolei duże zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem zachęciło inwestorów do zakupu kolejnych mieszkań na wynajem. Na rynku pierwotnym w Kielcach można znaleźć bardzo ciekawe nieruchomości.

nowe mieszkania Kielce Mieszkania posiadają wszystkie udogodnienia dla osób starszych i rodziców z małymi dziećmi. W blokach znajdziemy podjazdy dla wózków i cichobieżne windy. W wielu nowych inwestycjach na rynku pierwotnym w Kielcach znajdują się także podziemne garaże. Bez wątpienia życie w takim bloku jest wygodne zarówno dla młodych rodzin jak i osób starszych. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może być w pełni samodzielna. Wszędzie znajdują się wygodne podjazdy, poręcze i szerokie drzwi. Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Kielcach można także wewnątrz urządzić w przyjazny dla osoby niepełnosprawnej sposób.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w nowych inwestycjach na rynku pierwotnym w Kielcach

Z pewnością w nowym mieszkaniu w Kielcach dużo łatwiej zainstalować w łazience urządzenia ułatwiające kąpiel i poruszanie się. Nowoczesne rozwiązania dostępne w specjalistycznych sklepach sprawiają, że bez problemu można urządzić mieszkanie przyjazne dla osoby niepełnosprawnej. Osoba samotna poruszająca się na wózku inwalidzkim nie musi być już uwięziona we własnym mieszkaniu. Dzięki podjazdom i windzie z łatwością wyjedzie z mieszkania na dwór. Bez wątpienia w blokach budowanych wcześniej nie myślano w taki sposób o osobach niepełnosprawnych. Nawet jeżeli w klatce zamontowano windę trzeba do niej dotrzeć pokonując niemałe schody.

Małe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.3

Mieszkania do pięćdziesięciu metrów kwadratowych na rynku pierwotnym w Kielcach kupują przede wszystkim osoby młode i w starszym wieku. Pierwszych zachęca cena a drugich mniejsze rachunki i wygodne rozwiązania. Po wychowaniu dzieci i ich usamodzielnienie często okazuje się, że mieszkanie w którym starsze osoby mieszkają jest za duże i za drogie. Dlatego szukają rozwiązań aby zmniejszyć koszty życia. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach jest dobrym rozwiązaniem. Wybierając miejsce warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Lokalizacja nowej inwestycji na rynku pierwotnym w Kielcach

Przede wszystkim na lokalizację, czy infrastruktura wokół sprzyja starszym mieszkańcom. Najczęściej potrzebują ciszy, ale także łatwego dostępu do komunikacji miejskiej, apteki czy lekarza rodzinnego. Duże osiedla, na których hałasuje spora grupa dzieci, duże odległości od przychodni, sklepów i przystanków autobusowych nie są dobrym rozwiązaniem. Im osoba starsza tym ma większe problemy z chodzeniem, dlatego odległości, które musi pokonywać nie powinny być zbyt duże. Nie każda osoba porusza się samochodem dlatego przy wyborze mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach warto wziąć to pod uwagę. W biurach nieruchomości można znaleźć ciekawe oferty.

rynek pierwotny Kielce

Pośrednicy sprzedają także oferty bezpośrednio od deweloperów. Starszej osobie trudno znaleźć nieruchomość na rynku pierwotnym w Kielcach w Internecie. Bez wątpienia potrzebuje pomocy w wybraniu odpowiedniej inwestycji. Najczęściej pomagają im także dorosłe już dzieci, które zdecydowanie lepiej poruszają się w sieci. Wybór dobrej lokalizacji i odpowiedniej inwestycji nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest sąsiedztwo. W blokach, w których dominują mieszkania małe czyli jedno i dwupokojowe dużo mieszkań jest przeznaczonych na wynajem. Dlatego sąsiedzi będą często się zmieniać. Trudno będzie z nimi nawiązać dłuższe relacje i przyjaźnie.

Wygodne mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach

Inwestycje zlokalizowane blisko uczelni wyższych cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Należy spodziewać się, że wiele mieszkań w takim miejscu zostanie wynajętych na maksymalnie okres pięcioletni. Niektórzy zapewne zostaną dłużej, może założą rodziny i będą kontynuowali wynajem, jednak takich przypadków będzie niewiele. Studenci lubią także po sesji poświętować, zatem należy się spodziewać głośnej muzyki i rozmów do późnych godzin wieczornych. Szukając mieszkania warto wziąć to pod uwagę. Niewłaściwy wybór sprawi, że nowo zakupione mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach zamiast doskonałym miejscem spędzenia spokojnej starości stanie się uciążliwe i męczące.

Małe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.2

Mieszkania w nowym budownictwie są coraz ładniejsze. Wyglądają estetycznie, elegancko i najczęściej wybudowano je z dobrej jakości materiałów. Deweloper, który wybudował w Kielcach na rynku pierwotnym solidne bloki nie musi martwić się o kolejne inwestycje. Najczęściej sprzedaje mieszkania jeszcze na etapie projektu. Mieszkańcy Kielc mają do niego zaufanie i wiedzą, że inwestycja, którą sprzedaje jest wykonana z dobrej jakości materiałów.  Mieszkania i klatki schodowe są solidne i przez wiele lat wyglądają bardzo dobrze. Nowa inwestycja najczęściej jest także przemyślana, dobrze zaprojektowana i wygodna dla mieszkańców. Pomimo wysokiej ceny za metr kwadratowy i konieczności przeprowadzenia remontu przed zamieszkaniem coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w Kielcach z rynku pierwotnego.

rynek pierwotny Kielce

Nowe inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach

Starsze inwestycje nie były przyjazne dla osób niepełnosprawnych i z małymi dziećmi. Trudno było do windy wjechać wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim. W blokach, w których je zamontowano mieszkańcy musieli pokonać kilka lub kilkanaście schodów aby do niej wejść. Bez wątpienia brakuje w nich udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Dużo trudniej dostać się na wyższe piętra czy do piwnicy. W mieszkaniach na rynku pierwotnym nie ma już takich problemów, ponieważ inwestycje spełniają normy i przepisy, które gwarantują udogodnienia dla osób starszych, wózków dziecięcych i inwalidzkich.

Cichobieżne windy w nowych inwestycjach na rynku pierwotnym w Kielcach

Inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach budowane są bez barier architektonicznych. Na wyższe piętra docierają cichobieżne windy. Wnoszenie mebli lub zakupów nie stanowi już większego problemu. Z pewnością osoby niepełnosprawne mogą bez problemu wydostać się z mieszkania i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. W inwestycjach na rynku pierwotnym deweloperzy muszą także zapewnić miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.  Parkingi najczęściej zlokalizowano bardzo blisko wyjścia aby korzystało się z nich przyjemne i wygodne.  Myśląc o zakupie mieszkania warto rozważyć oferty z rynku pierwotnego w Kielcach.

Małe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach cz.1

Mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach muszą spełniać określone standardy wykonania i wykończenia. Najczęściej nowe mieszkania są ładnie wykończone. Klatki schodowe są eleganckie i nowoczesne. W klatkach zamontowano cichobieżne windy. Bez wątpienia w porównaniu ze starszym budownictwem są dużo większe i ładniejsze. Z pewnością wchodzi do nich swobodnie wózek dziecięcy lub osoba na wózki inwalidzkim. Na rynku pierwotnym znajdziemy mieszkania z parkingami podziemnymi, do których z wyższych pięter dojeżdża bez problemu winda.  Balkony dla mieszkańców ładnie pomalowano i są ozdobą mieszkania.

rynek pierwotny Kielce

Mieszkania na rynku pierwotnym dostosowane dla osób niepełnosprawnych

W niektórych inwestycjach znajdziemy także przydomowe ogródki. Ogrodzone ładnym płotem, latem bez wątpienia powiększają salon. Mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach dostosowane są dla osób niepełnosprawnych. W klatkach zamontowano szerokie, wygodne drzwi wejściowe. Kontakty znajdują się na wysokości łatwo dostępnej zarówno dla dzieci jak i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ulepszono wentylację grawitacyjną w każdym mieszkaniu co zdecydowanie poprawiło cyrkulację powietrza. Z pewnością mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach są bardziej przemyślane i wygodniejsze dla mieszkańców. Szukając nieruchomości, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto przejrzeć oferty nowych mieszkań dostępne na rynku.

Duży popyt na mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach

W pierwszej kolejności bardzo szybko deweloperzy sprzedają mieszkania małe do pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Od wielu lat utrzymuje się taka tendencja. Bez wątpienia mieszkania dwupokojowe bardzo łatwo wynająć i sprzedać, dużo trudniej kupić. Często wyprzedane są jeszcze na etapie budowy nowej inwestycji. Z pewnością deweloperzy buduje się ich zdecydowanie za mało a popyt nie słabnie. Zdarzają się inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach, w których prawie wszystkie mieszkania mają metraże do pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Najczęściej w takim bloku dużo mieszkań zostanie kupionych pod wynajem. Rotacja mieszkańców będzie zapewne dość duża. O ile nie przeszkadza to młodym osobom, to już osoby starsze nie są z tego zadowolone. Nie czują się dobrze w takim bloku, w którym stale zmieniają się  sąsiedzi.