Loading...
Blog2020-12-15T11:31:28+01:00

Zakup nowego mieszkania w Kielcach – pomoc biura nieruchomości cz. 3

Zakup nowego mieszkania przez biuro nieruchomości ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo transakcji. Umowa deweloperska i sam inwestor wcześniej są sprawdzane przez agentów nieruchomości. Biuro nieruchomości w Kielcach ustali termin spotkania klienta z przedstawiciele dewelopera i notariusza w celu podpisania umowy deweloperskiej. Zanim dojdzie do spotkania agent nieruchomości kontaktuje się z klientem i informuje go jakie dokumenty są wymagane przez notariusza podczas podpisywania umowy. W razie niejasności pośrednicy nieruchomo mości wyjaśnią szczegółowo procedurę zakupu mieszkania z rynku pierwotnego.

Nowe mieszkania Kielce

Pracownicy biura nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży nowych mieszkań w Kielcach znają obowiązujące przepisy i są w stanie sprawdzić czy deweloper dopełnił wszystkich formalności przed sprzedażą nieruchomości. Klienci mogą czuć się bezpiecznie, krok po kroku są przeprowadzani przez cały proces sprzedaży. Dodatkowo mogą otrzymać pakiet korzyści. Zawiera on bony rabatowe na ubezpieczenie nowego mieszkania. Ubezpieczenie jest konieczne i wymaga go bank, który udzielił kredytu.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Dodatkowo można otrzymać bon rabatowy na materiały wykończeniowe. Biuro nieruchomości w Kielcach sprzedające nowe mieszkania oferuje także swoim klientom bon rabatowy na zakup mebli kuchennych, pokojowych lub do łazienki. Rabaty mogą być dużym wsparciem w czasie remontu i urządzania mieszkania. Duże koszty remontu sprawiają, że każdy rabat i obniżenie ceny na materiały budowlane czy na meble jest mile widziana. Stan deweloperski nowego mieszkania wymaga dużych nakładów finansowych zanim będzie można w nim zamieszkać.

Nowe inwestycje w Kielcach

Ponadto konieczne jest wykonanie łazienki i kuchni. Nawet w małym mieszkaniu koszty mogą być bardzo wysokie. Wykończenie mieszkania, zakup mebli i urządzeń takich jak pralka czy lodówka mogą pochłonąć duże środki finansowe. Współcześnie trudno jest mieszkać bez takiego podstawowego wyposażenia mieszkania. W ostatnim czasie znacznie wzrosły ceny materiałów budowlanych a tym samym koszty remontu. Każdy rabat i obniżka ceny mogą wspomóc właściciela nowego mieszkania.

By |18 sierpnia, 2021|Categories: Blog|Tags: , , |0 Comments

Zakup nowego mieszkania w Kielcach – pomoc biura nieruchomości cz. 2

Zakup nowego mieszkania szczególnie dla młodych osób może być dość trudny i skomplikowany. Bez wątpienia długa umowa i skomplikowane w niej zapisy mogą odstraszać. Dlatego dobrze skorzystać z pomocy agentów nieruchomości. W Kielcach można znaleźć biura nieruchomości specjalizujące się w sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Mają one wówczas oferty tylko i wyłącznie nowych mieszkań z rynku pierwotnego. Znają zasady sprzedaży stosowane przez deweloperów. Mogą szczegółowo wyjaśnić całą procedurę zakupu zainteresowanym. Skomplikowane zapisy w umowie deweloperskiej mogą zostać szczegółowo wyjaśnione.

Rynek pierwotny Kielce

Agenci nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży nowych mieszkań z nowych inwestycji wiedzą na jakie zapisy trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie mając doświadczenia w zakupie nieruchomości lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zakup mieszkania często wiąże się z dużymi środkami finansowymi. Kupujący na zakup nowego mieszkania często przeznaczają całe oszczędności swojego życia lub zaciągają na wiele lat kredyt. Zanim go otrzymają bank musi zbadać ich zdolność kredytową. Coraz częściej zdarza się, że bank odmawia udzielenia kredytu.

rynek pierwotny Kielce
rynek pierwotny Kielce

Klient musi spełniać szereg kryteriów. Sprawdzany jest stan cywilny, wielkość rodziny, miejsce zatrudnienia, rodzaj umowy zawartej z pracodawcą. Ponadto ważne jest także w jakim zawodzie pracuje kredytobiorca. Bank zanim udzieli kredytu sprawdza, oczywiście na  ile jest to możliwe także inwestora. Stan zaawansowania budowy, termin jej zakończenia, zgodność budowy z harmonogramem i inne warunki. Pomoc agentów nieruchomości w całej procedurze zakupu nowego mieszkania może okazać się nieoceniona. Duży wybór mieszkań z rynku pierwotnego powoduje, że trudno wybrać najlepsze.

Nowe mieszkania Kielce

Biuro nieruchomości może pomóc w wyborze najodpowiedniejszego mieszkania dla klienta. Doświadczeni agenci nieruchomości wskażą atuty mieszkania i ewentualne trudności. Pomogą wycenić koszty remontu w przypadku zakupu nowego mieszkania w stanie deweloperskim. Młode osoby, które kupują pierwsze mieszkanie często nie orientują się z jakimi kosztami muszą się liczyć kupując mieszkanie od dewelopera.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach – pomoc biura nieruchomości cz. 1

Bez wątpienia zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Kielcach nie jest łatwe. Pomimo zabezpieczeń wykonanych ze strony państwa polskiego nadal istnieje dość duże ryzyko kupienia mieszkania z rynku pierwotnego, które ostatecznie nie będzie trafioną inwestycją. Nowe mieszkania w Kielcach cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużo młodych osób szuka mieszkania z rynku pierwotnego. Mieszkania z rynku wtórnego nie spełniają ich oczekiwań. Zapewne chcieliby kupić mieszkanie nowoczesne i zgodne z ich stylem. Po przeliczeniu kosztu remontu takiego mieszkania wynika, że ze względów ekonomicznych lepiej kupić mieszkanie nowe z rynku pierwotnego w Kielcach. Duża ilość nowych inwestycji zachęca do zakupu.

Nowe inwestycje Kielce

Zawiłe i skomplikowane umowy jakie proponują deweloperzy mogą odstraszać. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pracownicy biur nieruchomości w Kielcach są w stanie pomóc w tym zakresie. Dobrze znaleźć nową inwestycję, która sprzedawana jest przez biuro nieruchomości. Agenci nieruchomości znając rynek nieruchomości i obowiązujące przepisy mogą pomóc w ich zrozumieniu. Biuro nieruchomość, które sprzedaje nowe mieszkania może sprawdzić umowę deweloperską, zorientować się czy deweloper działa uczciwie. Ponadto mogą sprawdzić jak długo działa on na rynku nieruchomości w Kielcach i czy ma na swoim koncie wybudowane już inwestycje. Dlatego kupując nowe mieszkanie przez biuro nieruchomości znacznie obniża się ryzyko zakupu nowego mieszkania. Prawdopodobieństwo, że deweloper nie dokończy inwestycji lub zbankrutuje jest dość małe.

nowe inwestycje Kielce
nowe inwestycje Kielce

Wprowadzone zabezpieczenia powodują, że bank finansujący przelewa środki zgodnie z realizacją harmonogramu budowy i rzeczywistego jej wykonania. Dlatego środki znajdują się na specjalnym rachunku. Klienci kupujący mieszkanie po podpisaniu aktu notarialnego wpłacają pieniądze właśnie na taki fundusz, którym zarządza bank. Deweloper nie ma bezpośredniego dostępu do pieniędzy wpłacanych przez kupujących nowe mieszkania. Bank w zależności od postępu prac budowlanych przelewa transze na kontynuowanie budowy. Z pewnością takie rozwiązanie jest bezpieczne dla kupujących.

Rynek pierwotny Kielce

Bank nadzoruje budowę nieruchomości i sprawdza postępy prac. Jeżeli budowa opóźnia się środki finansowe mogą zostać wstrzymane do czasu wykonania prac zgodnych z zaplanowanych harmonogramem. Nabywca może czuć się bezpiecznie. Wpłacone przez niego środki finansowe są kontrolowane i wypłacane w transzach deweloperowi zgodnie z zakresem wykonanych prac.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach latem cz. 2

Klienci zainteresowani nowymi mieszkaniami najczęściej oglądają wiele ofert zanim zdecydują się na podpisanie umowy deweloperskiej. Najczęściej pomiędzy aktem notarialnym a otrzymaniem mieszkania mija kilka lub kilkanaście tygodni. Zdarza się, że deweloper sprzedaje mieszkania na etapie projektu. Bez wątpienia najbezpieczniejszą inwestycją jest zakup gotowego mieszkania wystawionego na sprzedaż. W poprzedniej części napisaliśmy, że w nowym mieszkaniu po otrzymaniu kluczy dobrze kilka dni pomieszkać. Sprawdzić jak nagrzewa się mieszkanie i jak najlepiej zaplanować jego chłodzenie.

Nowe mieszkania Kielce

Mieszkania umieszczone w środku bloku bez wątpienia są bardzo ciepłe. Klimatyzacja zapewne jest w stanie takie mieszkanie ochłodzić. Bez wątpienia mieszkania, których okna wychodzą na jedną stronę i nie można zrobić przewiewu trudniej ochłodzić. Innym ważnym elementem jest bezsprzecznie wybór właściwej podłogi. Panele podłogowe i parkiet nagrzewają się. W ciepłym pomieszczeniu dodatkowo trzymają dłużej ciepło. Dlatego warto zastanowić się nad położeniem w nowym mieszkaniu kafli lub gresu. Szczególnie w miejscach, w których jest bardzo ciepło.

nowe mieszkania Kielce

Podłogi z takich materiałów najczęściej kładzie się raz na kilka lub kilkanaście lat. Położenie nowych kafli to duży remont i trudno właścicielom zdecydować się na niego, kiedy już mieszkają. Dlatego przed rozpoczęciem remontu dobrze jest zaprosić architekta wnętrz, który pomoże dobrze zaplanować mieszkanie. Szczególnie dotyczy to mieszkań małych do 50 metrów, w których każda przestrzeń jest cenna. Dobrze zaplanowane i zaaranżowana nieruchomość pozwoli na komfortowe w niej mieszkanie. W nowych inwestycjach często do mieszkania przynależy balkon.

Nowe inwestycje Kielce

Coraz częściej balkony są dość spore. Architekt wnętrz może pomóc zaplanować dodatkową przestrzeń tak, aby była ona wygodna i dobrze wykorzystana. Ładne balkony to obecnie duży atut mieszkania. Bez wątpienia możliwość wejścia do nowo zakupionego mieszkania latem pozwoli na jego optymalne zaplanowanie. Urządzając nowe mieszkanie od jesieni do wiosny trudno przewidzieć jak mocno nagrzeją się pomieszczenia latem. Trudno wówczas zaplanować jakie zastosować rozwiązania aby nieco je schłodzić. Chłodzenie mieszkania jest szczególnie ważne jeżeli w mieszkaniu mają przebywać osoby starsze, małe dzieci i zwierzęta. Zbyt wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne.

W Polsce krótkie lato sprawia, że najczęściej mieszkańcy nie przejmują się trzema miesiącami letnimi. Bez wątpienia z roku na rok temperatury w Polsce latem potrafią być bardzo wysokie. W niedostosowanych mieszkaniach może być bardzo gorąco. Inaczej do tego tematu podchodzą mieszkańcy cieplejszych krajów, w których gorące lato trwa pół roku lub prawie cały rok. W nowych inwestycjach w Hiszpanii często wystawione na sprzedaż są mieszkania od razu z klimatyzacją i dostępem do basenu osiedlowego. Mieszkańcy takich krajów mają duże doświadczenie w chłodzeniu pomieszczeń i zapewnianiu rozwiązań, w których mieszkańcy mogą się chłodzić. Krótkie lato w Polsce nie zachęca do drogich inwestycji. Kiedy przychodzi bardzo ciepłe lato często w mieszkaniach jest upał nie do wytrzymania.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach latem cz. 1

Deweloperzy pomimo trudności na rynku nie przestali budować. Nowe warunki techniczne, które weszły w życie na początku 2021 roku zmobilizowały inwestorów do przyspieszenia prac budowlanych. Bez wątpienia nowe inwestycje wybudowane na poprzednich zasadach będą nieco tańsze. Dzięki temu inwestorzy na każdym metrze kwadratowym zarobią więcej. Odbiór mieszkania latem daje możliwość sprawdzenia jak mocno nagrzewają się pomieszczenia.

Nowe mieszkania Kielce

Z pewnością ułatwi to właścicielom mieszkania zaplanowanie instalacji i rozprowadzenie gniazdek. Po wprowadzeniu trudno jest przeprowadzać kolejne większe remonty. Dlatego najlepiej to zrobić przed ostatecznym wymalowaniem mieszkania. Inwestorzy najczęściej oddają mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach do użytkowania w stanie deweloperskim. Oznacza to, że w mieszkaniu musimy położyć gładzie na ścianach, podłogi, urządzić i wyposażyć łazienkę i kuchnię.

rynek pierwotny kielce

Z pewnością zanim zamieszkamy w nieruchomości trzeba włożyć sporo pracy i pieniędzy. Modne są mieszkania jasne, czyste w których wszystkie kable schowane są w ścianach lub w podłogach. Zaplanowanie wystroju wnętrza wcześniej, przed wykonaniem remontu spowoduje, że później nie trzeba będzie dodatkowo kuć w ścianach. W ofercie biur nieruchomości w Kielcach znajdują się mieszkania z rynku pierwotnego z dużymi oknami. Bezsprzecznie takie mieszkania są piękne, przestronne i jasne.

Od jesieni do wiosny można cieszyć się dłużej promieniami słońca wpadającymi do wnętrza. Na wyższych piętrach często roztacza się piękny widok na okolicę. Z pewnością pewne niedogodności mogą pojawić się podczas upalnego lata. Przez duże powierzchnie szyb do mieszkania wpadają gorące promienie słońca, które mocno nagrzewają pomieszczenia. Trudno znaleźć skuteczny sposób aby je ochłodzić. Bez wątpienia najskuteczniejsza jest klimatyzacja. Z pewnością jej montaż to spory wydatek.

Dlatego warto dokładnie przemyśleć sposób chłodzenia pomieszczeń. Po odbiorze mieszkania warto w nim spędzić trochę czasu w upalne dni. Sprawdzić, które pomieszczenia w mieszkaniu najbardziej się nagrzewają. W którym pokoju jest nieco chłodniej. Czy podczas upału wiatraki skutecznie ochładzają wnętrze czy nic nie zmieniają. Pomieszczenie zaplanowane na sypialnię powinno mieć nieco niższą temperaturę niż pozostałe pokoje. Bez wątpienia lepiej spać w chłodniejszym miejscu.

Kielce rynek pierwotny

Dlatego planując rozmieszczenie klimatyzacji oprócz pokoju dziennego warto nie zapomnieć także o sypialni. Każda klimatyzacja skuteczna jest w określonej wielości pomieszczeniu. Przewody elektryczne doprowadzające do urządzenia powinny być przemyślane i jeżeli nie chcemy aby były widoczne warto zaplanować ich rozmieszczenie wcześniej i schować w ścianach. Zanim rozpoczniemy montaż klimatyzacji zgodnie z przepisami musimy zgłosić ten fakt do zarządcy budynku.

Nowe inwestycje na rynku pierwotnym w Kielcach mają różny sposób zarządzania. Czasami deweloper powołuje spółkę, która niemal od razu zajmuje się zarządzaniem wybudowaną nieruchomością. Doświadczony zarządca często posiada regulaminy i zna przepisy. Uzyskanie informacji o procedurze montażu klimatyzacji w bloku będzie szybkie. W przypadku dopiero zawiązanej wspólnoty mieszkaniowej proces ten może nieco przedłużyć się.

Nowe mieszkania Kielce, a WT2021 cz.3

Klienci do tej pory mieli do wyboru na rynku pierwotnym nowe inwestycje energooszczędne lub budowane metodą tradycyjną. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań gotowi byli za nie zapłacić wyższą cenę. W zamian mieli niższe opłaty za ogrzewanie i nowoczesny, ciepły energooszczędny dom. Budynki wybudowane według nowych standardów wszystkie będą energooszczędne. Nowe inwestycje wykorzystywać mają energię z wody, wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, biomasy i biopaliw oraz z fal i pływów morskich. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych nośników energii (paliw kopalnych).

Rynek pierwotny Kielce

rynek pierwotny Kielce

Niewątpliwie budowa takich domów znacząco wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Szczególnie jeżeli chodzi o stosowane do tej pory piece na węgiel i koks. Nowe rozwiązania, bardziej nowoczesne i ekologiczne to dobry kierunek zmian. Jednak koszty budowy domów według nowych przepisów WT2021 będą wysokie. Obecnie wiele rodzin nie może pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania. Nie maja zdolności kredytowej na otrzymanie kredytu hipotecznego lub nie są w stanie uzbierać 20% wkładu własnego wymaganego przez bank. Nowoczesne mieszkania będą miały niższe rachunki za ogrzewanie ale mogą stać się nieosiągalne dla wielu osób.

Nowe inwestycje Kielce

Obecnie bardzo trudno otrzymać kredyt hipoteczny. Banki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową przyszłych klientów. Ważna jest sytuacja rodzinna, źródła utrzymania, zatrudnienie w branżach uznanych przez bank jako mniej ryzykowne. Zmniejszenie przez banki wielkości wymaganego wkładu własnego lub dopłaty państwa mogą być niewystarczające aby otrzymać kredyt. W związku z tym, że wiele osób nie będzie mogło kupić mieszkania będzie zmuszona je wynajmować. Rynek mieszkań na wynajem będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Planując zakup mieszkania na rynku pierwotnym w najbliższym czasie, posiadając oszczędności warto rozważyć szybszy jego zakup. Kupując mieszkania w roku 2021 i na początku 2022 możemy liczyć na to, że będą one tańsze od tych, które znajdą się w sprzedaży pod koniec roku 2022 i później.

By |2 lipca, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments