Loading...
Blog2020-12-15T11:31:28+01:00

Nowe mieszkania Kielce. Mieszkania z balkonem

Remonty kamienic, ładne nowe inwestycje spowodowały, że współcześnie społeczeństwo chce mieszkać w ładnym miejscu. Kupując mieszkanie klienci zwracają uwagę na położeni budynku, okolicę, dostępną infrastrukturę ale także jakość wykonania inwestycji. Dobre materiały, wyciszenie budynku, cichobieżne windy, podziemne garaże, videodomofony, naturalne kolory decydują o wyborze oferty.

Nowe mieszkania Kielce

Klienci mają różne potrzeby i gust. Dlatego developerzy starają się projektować i budować swoje inwestycje w taki sposób aby podobały się jak największej ilości osób. Zdarzają się inwestycje bardzo charakterystyczne, z żywymi kolorami, szczególnie jeśli deweloper zaplanował przede wszystkim małe mieszkania dla młodych osób, studentów, małżeństw.

Zdecydowana większość inwestycji budowana jest w kolorach jasnych, niekrzykliwych, uniwersalnych, takich które będą modne przez wiele lat. Dobrze wykonane jakościowo klatki schodowe powodują, że nawet po 10 latach od wybudowania nadal blok wygląda jak nowy.

Bardzo ważna jest także opinia o deweloperze odnośnie wykończenia inwestycji. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym  klienci mają do wyboru wiele nowych ofert w Kielcach. Duża konkurencja zmusza deweloperów do stałego podnoszenia jakości wykonania inwestycji.

Nowe mieszkanie Kielce

Niemal wszystkie nowe inwestycje posiadają balkony. Dużo trudniej sprzedać mieszkanie bez dodatkowej przestrzeni, najczęściej nie wliczanej do powierzchni mieszkania. Młode osoby planują zaaranżować balkon na miejsce relaksu i odpoczynku. W sklepach można znaleźć ciekawe propozycje mebli ogrodowych nawet na niewielką przestrzeń.

Obecnie balkon coraz rzadziej jest wykorzystywany jako suszarnia i składzik. Coraz częściej stanowi ciekawe miejsce odpoczynku, relaksu i wypicia porannej kawy. Późną wiosną i latem większe balkony i tarasy mogą być przedłużeniem salonu. Można na nich hodować piękne kwiaty, pachnące zioła i niewielkie warzywa.

Coraz częściej spotkać można pomidory koktajlowe, które można hodować w dużych donicach i nie zajmują dożo miejsca. Koperek, szczypiorek i pietruszkę z łatwością wyhoduje niedoświadczony ogrodnik. Balkon szczególnie doceniany bywa w miesiącach ciepłych.

By |28 maja, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe mieszkania Kielce. Mieszkania na parterze cz.2

Ogród to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. Bez wychodzenia z domu w środku miasta będą mogli odpocząć na łonie natury. Deweloperzy zabezpieczają ogródki płotami, lokatorzy dodatkowo mogą zamontować na oknach zewnętrzne rolety.

Nowe mieszkania Kielce

Mieszkania z ogródkami w nowych inwestycjach sprzedają się zdecydowanie szybciej niż na rynku wtórnym. Deweloperzy dbają o to aby były one odpowiednio zabezpieczone. Posiadają ogrodzenia, murki, płoty i inne ciekawe rozwiązania. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Projekty są bardzo dobrze przemyślane pod każdym względem. Niektórzy deweloperzy od strony ulicy projektują lokale, w których najczęściej powstają sklepy, apteki, przychodnie lekarskie. Mieszkania z ogródkami znajdują się wówczas od wewnętrznej strony inwestycji.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Wejście na teren możliwy jest po przekroczeniu bramy otwieranej na kod. Mieszkańcy dbają o to, aby na teren osiedla lub bloku mogli wejść tylko mieszkańcy lub ich goście. Troska o środowisko sprawiła, że nawet na niewielkiej przestrzeni deweloperzy starają się zaprojektować miejsca na zieleń. Sadzą ozdobne drzewa, kwiaty lub inne ciekawe, atrakcyjnie wyglądające rośliny. Mieszkanie w takim miejscu jest przyjemne i wygodne.

Nieruchomości na rynku pierwotnym cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż na rynku wtórnym. Nowe inwestycje wyglądają nowocześnie nawet przez wiele lat od ich oddania. Deweloperzy w miastach, w których jest duża konkurencja dbają o jakość wykonania. Do budowy wykorzystują dobrej jakości materiały. Dbają także o ładne wykończenie całej inwestycji, układają wewnętrzne chodniki, projektują ogrody. 

Nowe mieszkanie Kielce

Dawniej mieszkańcy nowych osiedli czy bloków od razu po wprowadzeniu musieli chodzić po błocie. Obecnie każdy deweloper stara się oddać nową inwestycję w takim stanie aby mieszkańcy bezpiecznie mogli poruszać się po chodnikach i korzystać z podjazdów dla wózków. Standard wykończenia bloków znacznie podniósł się w porównaniu do lat 80-tych.

Ceny mieszkań w nowych inwestycjach są dość wysokie dlatego ważne jest także wykończenie przestrzeni wokół, aby cała inwestycja zachęcała do kupna mieszkania. W Kielcach klienci mają duży wybór nowych mieszkań. Każda inwestycja jest inna. Dlatego na ostateczny wybór ma wpływ standard wykończenia mieszkania, klatki schodowej, bloku i terenu wokół inwestycji.

By |28 maja, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe mieszkania Kielce. Mieszkania na parterze cz.1

Rynek pierwotny w Kielcach pomimo pandemii dobrze się rozwija. Dostępnych jest wiele ciekawych ofert. Klienci mogą wybrać odpowiednie mieszkanie w najlepszej dla nich lokalizacji. Najszybciej z oferty znikają mieszkania jedno i dwupokojowe, ponieważ na takie jest największe zainteresowanie.

Nowe mieszkania Kielce

Mieszkania w nowym budownictwie budowane są zgodnie z nowymi przepisami, spełniają wszystkie standardy.  Posiadają parkingi, cichobieżne windy, podjazdy i inne udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niemal w każdej inwestycji deweloperzy zaprojektowali balkony. Dodatkowa nie wliczana do metrażu mieszkania przestrzeń zachęca do zakupu mieszkań w nowym budownictwie. 

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców często bloki lub całe osiedla posiadają ogrodzenie. Mieszkania na parterze dzięki ogródkom stanowią atrakcyjną propozycję. W środku miasta właściciele mieszkań mogą spędzić czas we własnym ogrodzie. Po posadzeniu roślin z czasem może być to najprzyjemniejsze miejsce do spędzania wolnego czasu i odpoczynku. Rodziny z małymi dziećmi mogą taką przestrzeń szczególnie docenić, tworząc w nich mały plac zabaw. W ogrodzie mieszkańcy mogą uprawiać kwiaty, ozdobne rośliny ale także zioła i warzywa.

Coraz modniejsza jest uprawa pomidorów, truskawek czy papryki w donicach. W okresie pandemii większym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania z ogródkami. Zakaz wychodzenia z domu przez długi czas spowodował, że bloki okazały się niewygodne dla osób aktywnych lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Mieszkanie w bloku na parterze z przydomowym ogródkiem było ciekawą alternatywą.

Nowe mieszkanie Kielce

Duży wybór mebli ogrodowych sprawia, że ogród można dobrze zaprojektować. Stworzyć w nim miejsce do odpoczynku i relaksu oraz miejsce do zabawy dla dzieci. Mała piaskownica, niewielka huśtawka, drewniany domek  nie zajmą dużo miejsca a dzieci będą miały bezpieczne miejsce do zabawy. Rodzic będzie mógł spoglądać na bawiące się dzieci i jednocześnie odpoczywać. Warto wówczas zadbać o to aby piaskownica była zamykana przed chodzącymi po okolicy kotami. Latem można w ogrodzie postawić dla dzieci niewielki basen.

By |28 maja, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe mieszkania Kielce cz.3

Mieszkanie zakupione w nowej inwestycji można łatwo przygotować pod wynajem. Najczęściej mieszkania wynajmowane są studentom, osobom samotnym lub rodzinom z jednym dzieckiem. Dlatego mieszkania kupowane pod wynajem to najczęściej kawalerki i nieduże mieszkania dwupokojowe.

Studenci szukają mieszkań zlokalizowanych niedaleko uczelni lub z dobrym dojazdem, w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty i meble. Kuchnia powinna być umeblowana i posiadać wszystkie kuchenne sprzęty, takie jak płyta ceramiczna lub indukcyjna, zmywarka, lodówka i kuchenka mikrofalowa. W łazience koniecznie powinna znaleźć się pralka.

Nowe mieszkania Kielce

Osoby samotne, najczęściej pracujące lub młode rodziny z dzieckiem posiadają często swoje sprzęty i meble. Zdarza się, że chcę je przywieźć do mieszkania. Właściciel nieruchomości wówczas musi wywieźć swoje wyposażenie.  Planując wynajem mieszkania warto dobrze przemyśleć komu będzie chciał je wynajmować. Standard mieszkań pod wynajem w ostatnich latach znacznie podwyższył się. Szczególnie jeżeli chodzi o mieszkania z rynku pierwotnego.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Oczekiwania klientów są dość wysokie. Z drugiej strony tacy klienci są gotowi zapłacić więcej za wysoki standard i wygodne mieszkanie. W nowych inwestycjach można za wynajem uzyskać wyższy czynsz niż w mieszkaniach starszych. Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym i wyposażone w dobrej jakości sprzęty może przez wiele lat przynosić zysk.

Nowe mieszkanie Kielce

Bloki wykonane w wysokim standardzie, nie ulegają tak szybko zniszczeniu. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym pod wynajem nie ma obawy, że mieszkania nie będzie można wynająć. Nowe inwestycje budowane są inaczej niż z lat 80 czy 90. Czynsze mieszkań budowanych w tych latach są bardzo wysokie. Obecnie w nowo budowanych mieszkaniach stosuje się takie rozwiązania, aby czynsz być stosunkowo niski.

Koszty życia w takim bloku mogą być znacznie niższe niż w blokach z rynku wtórnego. Zakup mieszkania starszego z wysokim czynszem do spółdzielni znacznie utrudnia jego wynajem. Zyski z takiego wynajmu dla właściciela nieruchomości mogą być niewielkie. Kupując mieszkanie warto dobrze przemyśleć każdą decyzję.

By |27 kwietnia, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe mieszkania Kielce cz.1

Na rynku pierwotnym można znaleźć bardzo ciekawe oferty. Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie mieszkania i budynki muszą spełniać przepisy ułatwiające korzystanie z nieruchomości przez osoby niepełnosprawne. Mieszkania na rynku pierwotnym znajdują się w nowoczesnych blokach, które posiadają podjazdy, szerokie drzwi wejściowe, cichobieżne windy i  miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Nieruchomości z rynku pierwotnego łatwo wynająć lub sprzedać. Zainteresowanie nowymi mieszkaniami od wielu lat jest bardzo duże i nie maleje. Niskie oprocentowanie lokat bankowych powoduje, że osoby posiadające oszczędności zastanawiają się nad kupnem mieszkania w nowej inwestycji i przeznaczyć je na wynajem. Rozważając różne oferty dostępne na rynku warto wziąć pod uwagę kilka warunków. Oprócz roku wybudowania, ważna jest także jego lokalizacja.

Nowe mieszkania Kielce

W centrum miasta częściej znajdziemy oferty mieszkań z rynku wtórnego. W centrum deweloperzy najczęściej budują pojedyncze bloki niż całe osiedla. Grunty pod budowę w centrum miasta są dużo droższe niż na obrzeżach miasta. Ponadto w samym centrum trudno znaleźć duże obszary niezabudowane.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Szukając mieszkania, warto przejrzeć wszystkie nowe inwestycje. Zainteresować się w jakiej części miasta zlokalizowano inwestycję.  Jakie udogodnienia oferują swoim klientom. Dobrze sprawdzić czy pod budynkiem znajduje się parking z łatwym dostępem do windy, którą można dojechać na wyższe kondygnacje.

Nowe mieszkanie Kielce

Udogodnienia dla osób niepełnoprawnych są także mile widziane przez młode rodziny, które wożą dzieci wózkami. W ostatnich latach nowe inwestycje budowane są w bardzo wysokim standardzie, z dobrych materiałów i w jasnych kolorach. Zanim wybierzemy mieszkanie dobrze poczytać o deweloperze. Jakość wykonania inwestycji, jej trwałość i styl decydują o jego wartości przez kolejne lata.

Osiedle wykonane przez solidnego dewelopera wygląda przez wiele lat bardzo dobrze. Zdecydowanie łatwiej wynająć nowe mieszkanie znajdujące się w ładnym, zadbanym budynku niż w starej, zniszczonej kamienicy. Najlepiej wynajmują się kawalerki i mieszkania dwupokojowe.

By |27 kwietnia, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe mieszkania Kielce cz.2

Inwestycja w nowe mieszkanie w perspektywie wieloletniej zawsze się opłaca. Nieruchomości  nie tracą na wartości. Może zdarzyć się kilkuletni spadek cen, jednak w perspektywie 20 lat zawsze zyskują na wartości. Przywiązanie do własnego mieszkania w Polsce sprawia, że niemal każdy chce posiadać je na własność.

Moda na własne mieszkanie dopóki będzie możliwy jego zakup zapewne nie zniknie. Wszystko będzie zależało od możliwości finansowych i zdolności kredytowej klientów. Osoby, które nie będą miały zdolności kredytowej i nie będą mogły zakupić mieszkania za zgromadzone oszczędności, zmuszone będą je wynajmować. Taka sytuacja będzie korzystna dla osób, które zainwestowały w mieszkanie na wynajem.

Nowe mieszkania Kielce

Wysokie ceny nowych mieszkań z czasem mogą stać się niedostępne dla średniozamożnego klienta. Dlatego wykorzystując spadek rozwoju gospodarczego, niskie oprocentowanie kredytów i przez to możliwą do uzyskania zdolność kredytową warto pomyśleć o inwestycji w nowe mieszkanie. Bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych nie zachęca do oszczędzania w banku.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Inwestycja w nowe mieszkania wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Giełda i papiery wartościowe także stoją pod znakiem zapytania. Ekonomiści zastanawiają się jak epidemia COVID-19 wpłynie na gospodarkę w ostatecznym rozrachunku. Jej skutki będzie można dokładnie ocenić po wielu latach. Jakie będą społeczne i gospodarcze skutki pandemii zapewne będzie to przedmiotem badań wielu specjalistów przez kolejne lata.

Nowe mieszkanie Kielce

Rynek mieszkaniowy pomimo trudnej sytuacji gospodarczej nadal dobrze się rozwija. Deweloperzy widzą duże zainteresowanie nowymi inwestycjami. Zdarza się, że mieszkania w dobrej lokalizacji sprzedają się jeszcze na etapie projektu architektonicznego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania – kawalerki i dwupokojowe. 

Nowe inwestycje muszą spełniać określone standardy. Zdecydowanie łatwiej znaleźć wygodne, funkcjonalne mieszkanie na rynku pierwotnym niż wtórnym. Nowe inwestycje przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Posiadają podjazdy, windy, szerokie drzwi wejściowe do klatki schodowej. Mieszkania w nowych inwestycjach dzięki tym udogodnieniom łatwiej wynająć.

By |24 kwietnia, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments