Loading...
Blog2020-12-15T11:31:28+02:00

Nowe inwestycje w Kielcach cz.3

Balkon to także doskonałe miejsce do uprawy roślin. Pasjonaci ogrodnictwa mogą uprawiać na balkonie kwiaty ozdobne, warzywa i zioła. Podczas organizacji balkonowego ogrodu musimy sprawdzić, jakie rośliny będą najbardziej odpowiednie.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ekspozycję słoneczną. Nie każda roślina lubi dużo słońca. Niektóre rośliny wolą miejsce zacienione lub zupełny cień. Jeżeli uprawa roślin na balkonie jest ważna dla właściciela nieruchomości wybierając mieszkanie w nowej inwestycji z oferty mieszkań warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli mieszkań jest jeszcze sporo w ofercie developera lub biura nieruchomości można wybrać odpowiednie.

Na rynku pierwotnym najczęściej w nowej inwestycji jest kilka lub kilkanaście mieszkań do wyboru.

Znajdują się one w podobnej lokalizacji, na jednym osiedlu lub w tym samym bloku ale balkony wychodzą na różne strony świata. Jeżeli nie mamy doświadczenia w uprawie roślin można spytać w sklepie ogrodniczym w jakich miejscach dobrze będą rosły kwiaty, które chcemy uprawiać na balkonie.

Inwestycje Kielce

Rośliny mają swoje wymagania, jedne lubią cień, inne dużo słońca, niektóre mogą źle znosić silniejsze powiewy wiatru, dla każdej z nich trzeba znaleźć dobrze dobrane pod jej potrzeby miejsce.

Amatorzy ogrodnictwa z powodzeniem mogą stworzyć na balkonie przynależnym do nowego mieszkania piękny ogród.

Bardziej zaawansowani „ogrodnicy” mogą uprawiać na balkonie warzywa takie jak pomidory, ogórki, paprykę. Znane już są odmiany pnących truskawek i poziomek.

Z powodzeniem można je wyhodować nawet na małej przestrzeni. Balkon to także doskonałe miejsce do hodowli ziół i przypraw. Latem możemy wyhodować papryczkę chili, szczypiorek, miętę, kolendrę, tymianek, bazylię czy majeranek. Zioła zebrane i wysuszone możemy używać przez cały rok.

Suszone zioła mają bowiem jeszcze większy aromat niż świeżo ścięte. Zioła na balkonie są bardzo praktyczne. Mamy je pod ręką kiedy przygotowujemy posiłki i doskonale pachną kiedy spędzamy na balkonie letnie wieczory. Rośliny na balkonie to doskonała alternatywa kiedy mieszkamy w mieście i nie możemy pozwolić sobie na własny ogród.

By |Kwiecień 1st, 2021|Categories: Blog|Tags: , |0 Comments

Nowe inwestycje w Kielcach cz.2

Na mapie nowych inwestycji w Kielcach niemal wszystkie zaplanowano z balkonami, tarasami lub ogrodem. Możliwość zaaranżowania dodatkowej przestrzeni nie wliczanej do metrażu mieszkania jest dodatkowym jego atutem. Balkon może być doskonałym miejscem do przechowywania, odpoczynku i uprawy roślin.

Ważne jest przemyślane jego urządzenie. Meble trzeba dopasować do wielkości balkonu, aby jego nie zagracić. W dużych sklepach z meblami ogrodniczymi wydają się one niewielkie. Po przeniesieniu ich jednak na balkon mogą okazać się zbyt duże. Dlatego należy je kupować z miarką. Przestrzeń trzeba wcześniej dokładnie wymierzyć i zaplanować.

Ważnym aspektem w przypadku nowych mieszkań jest rozmieszczenie części przeznaczonej do relaksu, przechowywania i uprawy roślin.

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym większość nowych właścicieli mieszkań wprowadza się w podobnym czasie. Korzystając z pomysłów sąsiadów można się zainspirować pomysłami innych i na własnym balkonie stworzyć niepowtarzalną przestrzeń.

Nowe inwestycje Kielce

Szeroka oferta mebli ogrodowych umożliwia wybranie takich, które doskonale sprawdzą się na naszym balkonie. Jeżeli jest on niewielkich rozmiarów warto wybrać meble wypoczynkowe z możliwością przechowywania. Latem można w nich schować koce, poduszki i inne akcesoria, które chcemy aby były pod ręką. Gustowne szafki mogą pomieścić narzędzia.

Nawet na małej przestrzeni nowego mieszkania można stworzyć przytulny i wygodny kącik wypoczynkowy.

Meble ogrodowe można zastąpić zabezpieczonymi drewnianymi skrzynkami ogrodniczymi. Na nich położyć wygodne duże poduszki i dokupić mały stolik. Wiszące lampki lub świeczki gustownie dopełnią całości.

Takie rozwiązanie jest tanie i po odpowiednim zabezpieczeniu może służyć domownikom wiele lat. W nowych inwestycjach zdarzają się balkony od razu zabudowane. Mogą one być doskonałym miejscem na oranżerię. Większość jest otwartych, mogą mieć niewielki daszek.

Kupując meble na taki balkon trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Meble muszą być odporne na deszcz, śnieg, wiatr i promienie słoneczne. W zależności od położenia mieszkania względem stron świata, duża ilość promieni słonecznych może spowodować zmianę koloru mebli. Kupując je warto wziąć to także pod uwagę.

Nowe inwestycje w Kielcach cz.1

Nowe inwestycje w Kielcach spełniają najnowsze normy budowlane. Mieszkania są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ilość miejsc parkingowych musi być zgodna z przepisami.

Nowe mieszkania na rynku pierwotnym często mają przydzielone miejsce parkingowe.

Nowe inwestycje mają wiele udogodnień. Wysokie ceny metra kwadratowego wymuszają od developerów wysoki standard wykończenia mieszkań. Większość nowych lokali na rynku pierwotnym posiada balkony. Od wiosny do końca lata stanowią one dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Moda na piękne balkony od wielu lat nie słabnie.

Inwestycje Kielce

Programy telewizyjne i czasopisma związane z wykańczaniem wnętrz promują nowoczesne aranżacje balkonowej przestrzeni. Balkony w nowych blokach często są ustawne. Bardziej kwadratowe niż długie i wąskie. Projektanci wnętrz zaczęli traktować balkony jako dodatkową przestrzeń do aranżacji. Dobrze urządzony balkon stał się atutem mieszkania. Klienci oglądający nieruchomości zaczęli zwracać na niego uwagę.

Dawniej balkon nie był tak atrakcyjny, traktowano go tylko i wyłącznie jako dodatkowe miejsce do przechowywania i miejsce do suszenia prania. Był to często składzik na niepotrzebne meble, rowery i narzędzia. W chłodniejsze dni szafka postawiona na balkonie pełniła rolę lodówki, w której przechowywano jedzenie oraz napoje.

Balkonu nie traktowano jako atut nieruchomości.

Nie był on wliczany do metrażu i nie zwracano na niego większej uwagi.  Ustawny balkon, który można funkcjonalnie zaprojektować często decyduje o wyborze tego a nie innego mieszkania. Nadal pełni rolę składzika. Jednak narzędzia i bibeloty są pochowane w skrzyniach i ogrodowych meblach. Duży wybór ogrodowych akcesoriów sprawia, że można na balkonie urządzić wspaniałe miejsce relaksu.

Po długim i trudnym dniu pracy w ciepłe dni odpoczynek na balkonie może być alternatywą do spaceru. Przebywanie na świeżym powietrzu uspokaja i pozwala odpocząć. Wieczór spędzony na wygodnym balkonie daje wytchnienie i siłę do kolejnego dnia. Balkon to wspaniałe miejsce do czytania książek, zjedzenia śniadania czy chwili relaksu przy pysznej kawie. Wieczorem może być doskonałym miejscem do wypicia lampki wina ze znajomymi na świeżym powietrzu.

Nowe mieszkania kiedyś i dziś cz.3

Na rynku pierwotnym możemy, co pewien czas obserwować zmiany w zakresie aranżacji wnętrz. Architekci wzorując się na modzie z krajów zachodnich wprowadzają nowoczesne rozwiązania do swoich projektów. Ostatnio na rynku pierwotnym pojawiła się nowa moda.

Architekci zaprojektowali nowe mieszkania, w których kuchnię łączy się z salonem. Znajduje się ona w innym niż dotychczas miejscu.

Od wielu lat w małych mieszkaniach salon łączyło się z kuchnią. Najczęściej umieszcza się go w dalszej części od okna. Przy oknie na rzutach mieszkań zaplanowany jest kącik telewizyjny.

Nowe mieszkania Kielce

Przy wejściu na balkon ustawia się sofę a po drugiej stronie telewizor. Kuchnia znajduje się zaraz przy wejściu do dużego pokoju. Na podłodze najczęściej znajdują się takie same kafle jak w przedpokoju. Takie rozwiązanie przez wiele lat wydawało się praktyczne i wygodne.

Nowy pomysł na aranżację salonu z kuchnią może w pierwszym momencie wydawać się kontrowersyjny. Szczególnie dla osób, które do tej pory miały jasne określone potrzeby i oczekiwania. Deweloperzy budujący mieszkania na rynku pierwotnym najczęściej zatrudniają do projektu osoby, które mają duże doświadczenie w projektowaniu.

Ponadto znają najnowsze trendy i obserwują co dzieje się na rynku w innych krajach. Nowoczesne rozwiązanie, które pojawiło się niedawno polega na umieszczeniu kuchni przy oknach. Sofa i telewizor ustawia się w miejscu dawnej kuchni. Rozwiązanie może doskonale sprawdzić się w mieszkaniach słonecznych. W których do wnętrza wpada bardzo duża ilość światła dziennego.

Kielce nowe mieszkania

Miejsce telewizyjne, oddalone nieco od okna zapewne będzie nieco chłodniejsze, a promienie słoneczne nie będą przeszkadzały w oglądaniu programów. Kuchnia umieszczona przy oknach umożliwi szybkie pozbycie się zapachów i spowoduje, że wewnątrz będzie bardzo jasno.  Przy oknie balkonowym możliwe będzie umieszczenie wygodnego stołu.

Moda na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi przy stole na posiłkach i grach w gry planszowe powoduje, że stół jest niezbędnym meblem. Moda na składane ławy jakiś czas temu skończyła się. Ceni się stoły i wspólny czas spędzony przy nich z przyjaciółmi lub dziećmi.

By |Luty 23rd, 2021|Categories: Blog|Tags: |0 Comments

Nowe mieszkania kiedyś i dziś cz.2

Aranżacja wnętrz mieszkań, co parę lat zmienia się. Jedne pomysły przyjmują się na dłużej inne wytrzymują tylko kilka lat. Moda na połączenie kuchni z salonem od wielu lat nie słabnie.

Deweloperzy oferujący mieszkania na rynku pierwotnym od wielu lat sprzedają mieszkania zaprojektowane w taki sposób. Zapotrzebowanie nie słabnie. Nawet w mieszkaniach, w których kuchnia jest osobnym pomieszczeniem z czasem właściciele decydują się na wyburzenie ścian i połączenie pomieszczeń. Wszystko związane jest z dążenie do powiększenia przestrzeni.

Nowe mieszkania Kielce

Moda na zapraszanie gości do domu powoduje, że właściciele małych mieszkań chcą zrobić wszystko, aby tą przestrzeń faktycznie lub optycznie powiększyć. Połączenie kuchni z pokojem daje dodatkowe kilka metrów powierzchni, które wcześniej zajmowały ściany.

Ponadto osoby przygotowujące posiłki mogą uczestniczyć we wszystkich rozmowach. Tych toczących się w salonie, ponieważ nie są oddzielone ścianą. W nowych inwestycjach kuchnie najczęściej łączone są z salonem. Bardzo rzadko oferuje się kuchnie, jako osobne pomieszczenia, ponieważ są one bardzo małe i mogą pomieścić jedną lub maksymalnie dwie osoby.

Przygotowywanie posiłków w tak małej kuchni przez kilka osób było niemożliwe. Obecnie wspólne przygotowywanie posiłku stało się częścią wizyty gości. Dzieci także zaczęły brać aktywny udział w gotowaniu. Popularne programy kulinarne z udziałem dzieci spowodowały, że coraz częściej angażują się one do pracy w kuchni.

Połączenie salonu z kuchnią dało dodatkowe kilka metrów, na których z powodzeniem mógł stanąć większy stół. Osobna kuchnia w mieszkaniu oddzielona ścianami nie dawała takich możliwości. Ograniczona przestrzeń umożliwiała jedynie zamontowanie szafek i sprzętów. W małej kuchni mógł zmieścić się niewielki stolik.

Kielce nowe mieszkania

Bardziej ustawny pokój z kuchnią umożliwiał wstawienie większego wygodnego stołu nie zagracając jednocześnie przestrzeni. Ze względu na fakt, że dostęp do produktów spożywczych i gotowych potraw jest nieograniczony, robienie zapasów jest niepotrzebne.

Kuchnia nie musi być duża, aby mogła pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia i naczynia. Spiżarnia nie jest też niezbędna. Dawniej, kiedy w sklepach nie można było kupić produktów spożywczych magazynowano dużą ilość produktów spożywczych z długim terminem. Obecnie zakupy robi się na bieżąco.

Nowe mieszkania kiedyś i dziś cz.1

Pierwotny rynek nieruchomości najczęściej wprowadza nowe rozwiązania w zakresie budowy i aranżacji wnętrz. Nie wszystkie pomysły od razu są dobrze przyjmowane, ale z czasem zyskują i są kontynuowane przez wiele lat.

Nowe mieszkania Kielce

Nowoczesne rozwiązania, testowane przez pierwszych klientów mogą także nie spodobać się i zakończyć na jednej inwestycji. Mieszkania na rynku pierwotnym muszą spełniać wszystkie najnowsze przepisy w zakresie budownictwa. Przystosowanie mieszkań dla osób niepełnosprawnych wiąże się z koniecznością zamontowania windy, dostępnością parkingów dla osób niepełnosprawnych.

Szerokie drzwi na klatce schodowej i do mieszkań oraz nisko zamontowane kontakty związane jest także z przystosowaniem bloku do przepisów ułatwiających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Aranżacja wnętrza mieszkania może mieć także duże znaczenie, połączenie pokoju dziennego z kuchnią, szczególnie w małych mieszkaniach zwiększa przestrzeń, i ułatwia poruszanie się.

Szczególnie ważne jest to dla osób poruszających się na wózkach. Mieszkanie z mniejszą ilością ścian jest dla takiej osoby wygodniejsze i daje poczucie większej przestrzeni. Szczególnie w małych mieszkaniach jest to bardzo ważne. Kuchnia połączona z pokojem dziennym powoduje, że osoba przygotowująca posiłki w kuchni nie czuje się odizolowana.  Może przebywać razem z gośćmi, brak udział w spotkaniu  i uzyskać od nich pomoc.

Kielce nowe mieszkania

Nowe mieszkania budowane przed rokiem 90-tym najczęściej miały kuchnie oddzielone od innych pomieszczeń. Kuchnia w małym mieszkaniu połączona z salonem. Najczęściej oddzielała ją szklana przezroczysta szyba. Wnętrze nie zyskiwało optycznie na wielkości, raczej sprawiało wrażenie małego i klaustrofobicznego.

Trend, który pojawił się pod koniec lat 90-tych, który polegał na połączeniu kuchni z salonem spowodował, że coraz więcej osób chciało zyskać przestrzeń burząc odgradzające od salonu ściany. Gdzie było to możliwe wiele osób burzyło ściany i powiększało salon, łącząc go z kuchnią.

Z czasem okazało się, że zapachy z kuchni łatwo przedostawały się do pozostałych pomieszczeń. Osoby, które dużo gotowały i często używały urządzeń elektrycznych do przygotowywania potraw, nie były z tego zadowolone. Hałasy wydostające się z kuchni przeszkadzały pozostałym domownikom.