Loading...
Blog2021-12-15T10:59:33+01:00

Ciekawe oferty na rynku pierwotnym w Kielcach

Na rynku pierwotnym w Kielcach znajdziemy jeszcze ciekawe oferty. Deweloperzy nieco zwolnili tempo budowy. Na budowach brakuje pracowników. Z pewnością wiąże się to z ich wyjazdem na wojnę rosyjsko-ukraińską. W Polsce w ostatnim okresie na budowach pracowało bardzo dużo Ukraińców. W związku z przedłużającą się wojną należy się spodziewać, że pracownicy z Ukrainy, którzy wyjechali szybko nie wrócą. Na budowach brakuje rąk do pracy. Tempo prac zwolniło i z pewnością szybko nie wróci do poprzedniego poziomu. Makroekonomiści przewidują w najbliższym czasie recesję, czyli znaczne zahamowanie tempa wzrostu gospodarczego. Analitycy rynku nieruchomości zakładają, że w zbliżających się co najmniej dwóch kwartałach będziemy mieli do czynienia z zapaścią na rynku budowlanym.  

Mniej nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach

Zapewne nowych mieszkań w Kielcach w najbliższym czasie przybędzie niewiele. Obecnie sprzedaje się nieruchomości wcześniej wybudowane. Z pewnością niebawem zostaną wyprzedane. Można się spodziewać, że mieszkania, które wybudowano z droższych materiałów będą droższe. Osoby, które planowały w najbliższym czasie kupno mieszkania na rynku pierwotnym  w Kielcach być może przyspieszą swoją decyzję i będą chciały kupić mieszkanie z puli dostępnych obecnie. Kolejne oferty mogą być bowiem dużo droższe. Ograniczeniem może być jedynie zdolność kredytowa potencjalnych kredytobiorców. Banki bowiem niechętnie udzielają wysokich kredytów, dokładnie sprawdzają kredytobiorców i zwiększyły wobec nich wymagania.

Coraz trudniejszy zakup nowego mieszkania w Kielcach na kredyt

Jeszcze niedawno osoba, która miała zdolność kredytową na 300 tysięcy mogła pozwolić sobie na kupno około 50 metrowego mieszkania. Po wzroście stóp procentowych jej zdolność zmniejszyła się o około 100 tysięcy. Młode osoby, które planowały zakup nowego mieszkania w Kielcach, które nie mają dodatkowych oszczędności być może będą musiały kupić mniejsze mieszkanie niż planowały lub odłożyć zakup na później. Coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza w Polsce bez wątpienia ma bezpośredni wpływ na rynek nieruchomości. Analitycy rynku obawiają się, że niebawem zakup nowego mieszkania w Kielcach będzie dostępny tylko dla osób bardzo zamożnych. Przeciętna rodzina ze średnimi zarobkami będzie zmuszona wynajmować mieszkanie przez niemal całe życie. Jej zdolność kredytowa bowiem będzie ciągle za mała aby pozwolić sobie na zakup nowego mieszkania w Kielcach.

Udogodnienia w nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym w Kielcach

Nowe mieszkania w Kielcach budowano zgodnie z najnowszymi przepisami i spełniają wszystkie wymagane prawem normy. Mieszka się w nich bardzo wygodnie i bezpiecznie. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w nowym budownictwie. Mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach są bardzo ładne. Deweloperzy budują je zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz. Zarówno na zewnątrz nowe mieszkania w Kielcach wyglądają nowocześnie, znajdziemy tu połączenie koloru białego, szarego oraz drewna i szkła. Klatki schodowe w nowych inwestycjach są nowoczesne, wyposażone w cichobieżne windy, podziemne hale garażowe, podjazdy, wideo domofony i inne udogodnienia.

nowe mieszkania kielce

Wysoka jakość wykończenia nowych mieszkań w Kielcach

Deweloperzy dbają o wysoką jakość wykończenia, coraz rzadziej zdarza się, że mieszkania są wykonane ze słabej jakości materiałów. Zgodnie z nowymi przepisami zmienione sposób wentylacji w mieszkaniach. W nowych mieszkaniach w Kielcach na rynku pierwotnym każde pomieszczenie jest osobno wentylowane. Z pewnością dzięki takiemu rozwiązaniu wewnątrz mieszkania oddycha się lepiej.  Jest to bardzo wygodne i zdrowe jednocześnie. Ponadto wentylacji nie  połączono z innymi mieszkaniami. Dlatego,  jeżeli pojawiły by się w bloku insekty nie mają możliwości przemieszczania się pomiędzy piętrami przez wentylację. W mieszkaniach na rynku wtórnym głównie tą drogą przechodzą  nieproszeni goście. Trudno w bloku się ich pozbyć ponieważ wszyscy mieszkańcy musieliby jednocześnie przeprowadzić deratyzację we wszystkich mieszkaniach.

W nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym w Kielcach

mieszka się z pewnością wygodnie. Starsze osoby czują się bezpiecznie. W halach garażowych lub obok bloku znajdują się miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Osoby uprawnione po wykupieniu takiego miejsca mogą bezpiecznie parkować. Miejsca dla osób niepełnosprawnych są szerokie i znajdują się blisko windy lub klatki schodowej, aby osoby niepełnosprawne mogły szybko przedostać się do mieszkania. Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym są bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych.

Atrakcyjne mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach

Nowe mieszkania na rynku pierwotnym ze względu na udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych. Mieszkania na rynku wtórnym rzadko spełniają warunki i mają udogodnienia do swobodnego poruszania się osób na wózkach inwalidzkich lub chodzących o kuli. W Kielcach nowe mieszkania budowane przez deweloperów spełniają wszystkie przepisy dotyczące udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Do nich nalezą szerokie klatki schodowe i wejścia.  Podjazdy, windy i wygodne parkingi.

rynek pierwotny kielceNowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach

są bardzo wygodne. Starsze osoby decydują się na przeprowadzkę ze względu na udogodnienia. Sprzedają często swoje większe mieszkania i kupują nieco mniejsze na rynku pierwotnym. Czynsze w nowych mieszkaniach są często dużo niższe niż w blokach wybudowanych w latach 80-tych i 90-tych. Osoby starsze mają dość niskie emerytury i szukają tańszych mieszkań. Wysokie koszty życia sprawiają, że mieszkanie w dużym domu lub mieszkaniu przerasta możliwości emerytów. Dlatego w nowych mieszkaniach w Kielcach spotkamy młode rodziny z dziećmi ale także osoby starsze.  Najczęściej kupują mieszkania na parterze z ogródkami lub balkonami. Uprawiają tam kwiaty i zioła. Są one alternatywą dla ogródków działkowych. Wymagają zdecydowanie mniejszego zaangażowania i ilości pracy.

Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym

chętnie kupują także rodziny z małymi dziećmi. Wózki, rowerki i inne akcesoria dziecięce sprawiają, że winda i podjazdy znacznie ułatwiają młodym rodzinom życie. Wnoszenie wszystkiego na wysokie piętra bez windy jest bardzo męczące. Jeżeli tylko rodzina może pozwolić sobie na kupienie nowego mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym bez wahania się na nie decyduje. Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym mają często przyporządkowane miejsce parkingowe. Jeżeli znajduje się ono w podziemnej hali garażowej zakupy można bardzo łatwo przenieść do cichobieżnej windy i przewieźć do mieszkania.

Nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach, spełnienie marzeń cz. 3

Pomimo trudności na rynku budowlanym związanym z wyjazdem wielu pracowników z Ukrainy z kraju w związku z wojną rosyjsko-ukraińską deweloperzy powoli zmierzają do celu. Systematycznie oddają nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach do użytku. Rynek nieruchomości jest bardzo zmienny, mocno związany z sytuacją gospodarczo-polityczną kraju. Ma swoje lepsze i nieco gorsze okresy. W dużej mierze zależy od zamożności przyszłych klientów i ich możliwości kredytowych. Banki w trudniejszym ekonomicznie czasie dokładnie sprawdzają osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacać zaciągnięty na wiele lat kredyt. W Polsce nadal posiadanie mieszkania jest bardzo ważne i pierwszoplanowe. Dlatego obywatele naszego kraju z wielu zachcianek potrafią zrezygnować na rzecz kupna nowego mieszkania.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach lub wynajem przez całe życie

nowe mieszkanie kielceMentalność zachodnia, która między innymi polega na tym, że mieszkańcy szczególnie dużych europejskich miast raczej wynajmują mieszkania niż je nabywają na własność w Polsce jeszcze nie jest popularna. Być może z czasem, kiedy kredyty hipoteczne dla większości osób będą nieosiągalne popularne stanie się wieloletnie wynajmowanie mieszkania. Póki co mamy do czynienia z sytuacją, w której Polacy nadal dążą do zakupu mieszkania, starają się o to ale być może na pewien czas niektórzy będą musieli plany przesunąć na później. Posiadanie własnego mieszkania zapewne szybko z mentalności Polaków nie zniknie. Jedynie sytuacja gospodarcza, problemy z otrzymaniem kredytu lub zbyt wysokie ceny mieszkań sprawią, że Polacy pogodzą się z tym, że nigdy nie będą w stanie kupić nowego mieszkania w Kielcach  na własność.

Coraz wyższe ceny nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach

Analitycy rynku nieruchomości przewidują, że ceny nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach nadal będą rosły. Być może na chwilę zatrzymają się w miejscu, ale zapewne nie obniżą się. W raz z poprawiającą się sytuacją ekonomiczną Polaków z pewnością zaczną ponownie iść w górę. Bowiem popyt kształtuje ceny rynkowe. Tylko i wyłącznie brak popytu na nowe mieszkania może sprawić, że deweloperzy ceny mieszkań obniżą. Z taką sytuacją zapewne szybko nie będziemy mieli do czynienia ponieważ potrzeby młodych rodzin są ogromne. Wiele osób z najbliższej rodziny będzie pomagało młodym rodzinom w zakupie własnego mieszkania. Sami bowiem nie będą mogli udźwignąć tak dużego ciężaru. Pracownicy tylko niektórych branż w Polsce z dobrymi wynagrodzeniami nie będą mieli problemu z zakupem mieszkania na własność. To oni będą kształtowali rynek nieruchomości w Polsce.

Nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach, spełnienie marzeń cz. 2

Nowe mieszkania w Kielcach cieszą się dużym zainteresowaniem. Nowoczesne rozwiązania z pewnością podobają się dużej ilości klientów. Połączenie szkła, drewna z szarym kolorem sprawia, że nowe inwestycje na rynku pierwotnym wyglądają nowocześnie i ekskluzywnie. Wygodne, szerokie balkony są bardziej ustawne i można stworzyć piękną dodatkową przestrzeń do wypoczynku. Latem będzie można wytchnąć po pracy w bezpiecznym miejscu. Świeże ciepłe powietrze sprawi, że do późnego wieczora można na balkonie spędzić miło czas. Zimą niewielka szafka zastąpi lodówkę a w mroźne dni nawet zamrażarkę.  Ładnie urządzona dodatkowa przestrzeń sprawi, że mieszkanie zyska na wartości.

Nowoczesne rozwiązania w mieszkaniach na rynku pierwotnym w Kielcach

nowe mieszkania kielce

W nowych inwestycjach na rynku pierwotnym w Kielcach deweloperzy pomyśleli także o wózkowniach, gdzie można wygodnie przechowywać rowery i wózki. Najczęściej są one zlokalizowane niedaleko wyjścia. Każdy z mieszkańców ma do nich dostęp. Obecnie dużo osób posiada własne rowery. Moda na prowadzenie zdrowego trybu życia sprawia, że jazda na rowerze codziennie do pracy dla wielu osób stała się normalnością. Gdzie przechowywać rowery mieszkając w bloku? do lokali na rynku wtórnym często przynależy piwnica. Najczęściej jest ona dość mała i trudno upchać w niej jeszcze rower.

Wózkownie i komórki lokatorskie w nowych mieszkaniach  w Kielcach

Niektórzy trzymają rowery na balkonie a tym samym zabierają sobie dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na miejsce relaksu i odpoczynku po całym dniu ciężkiej pracy. Brak wózkowni lub komórki lokatorskiej w mieszkaniach na rynku wtórnym bez wątpienia sprawia, że życie dla rowerzystów jest nieco trudniejsze. W nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym w Kielcach niemal we wszystkich blokach znajdziemy miejsce do przechowywania rowerów, dostępne dla mieszkańców. Jest  to wygodne zarówno dla rowerzystów jak i rodzin z małymi dziećmi. Niemal każde dziecko ma rower i trudno trzymać je wszystkie na balkonie lub w mieszkaniu. Wózkownia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotrzemy do niej cichobieżną windą. Nie musimy rowerów dźwigać po schodach. Osoby mieszkające w blokach bez windy mają zazwyczaj dużo trudniej z rowerami i dziecięcymi wózkami. Dlatego mieszkanie w nowym mieszkaniu w Kielcach pozwala na dużo wygodniejsze życie.

Nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach, spełnienie marzeń cz. 1

Latem dzień jest dłuższy i mamy wrażenie, że do dyspozycji jest więcej czasu niż w jesienno-zimowych miesiącach. W nowych inwestycjach w Kielcach praca trwa bez przerwy. Dzięki wyższym temperaturą na budowie można wykonać dużo więcej zadań niż zimą. Szczególnie jeżeli prace wykonywane są na zewnątrz budynku. Latem dużo szybciej wszystko schnie i można przechodzić do kolejnego etapu budowy. Rynek pierwotny w Kielcach stale się rozwija. Powstają ładne osiedla, z placami zabaw dla dzieci i nowoczesnymi parkingami. Wewnątrz montowane są duże okna, wygodne balkony i tarasy oraz cichobieżne windy.

Nowoczesne wykończenie mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach

nowe mieszkania KielceOddawane obecnie nowe mieszkania w Kielcach wyglądają bardzo ładnie. W ofercie znajdziemy nowoczesne budynki, w których zaplanowano podziemne parkingi ze stacjami ładowania elektrycznych samochodów. W części podziemnej znajdują się także komórki lokatorskie. Na dachu deweloperzy instalują panele fotowoltaiczne, dzięki którym mieszkańcy będą mogli płacić niższe rachunki za prąd. Teren osiedla najczęściej jest ogrodzony i wyposażony w instalację domofonową oraz monitoring. Szukając mieszkania warto rozważyć różne oferty dostępne na rynku pierwotnym i wtórnym.

Bez wątpienia atutami nowych inwestycji w Kielcach jest ich nowoczesny wygląd i funkcjonalność. Podjazdy i windy są wygodne nie tylko dla osób starszych ale także dla rodzin z małymi dziećmi. Łatwe przeniesienie zakupów z hali garażowej do windy i dowiezienie ich do mieszkania jest wygodnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Życie w nowoczesnym bloku jest dużo wygodniejsze niż w starszej kamienicy. Systemy alarmowe, monitoring i ogrodzenie sprawiają, że nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach są dużo bezpieczniejsze. Każde wejście do bloku jest monitorowane.

Wygodne życie w nowym mieszkaniu w Kielcach

Nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach podobają się nie tylko osobom młodym ale także starszym. Coraz więcej osób w podeszłym wieku decyduje się na przeprowadzkę do nowego bloku.  Udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych takie jak szerokie drzwi, windy, podjazdy czy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych zachęcają do przeprowadzki w nowe miejsce.