Loading...
Blog2021-12-15T10:59:33+01:00

Nowe mieszkania w Kielcach dla rodzin z dziećmi

Nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnoprawnych ale także dla rodzin z małymi dziećmi. Podjazdy, zjazdy, windy, parkingi i place zabaw w pobliżu ułatwiają życie rodzicom małych dzieci. Mamy nie muszą dźwigać wózków, ponieważ w każdym nowym bloku znajduje się wózkownia. W pobliżu klatki schodowej lub w podziemnym garażu można wygodnie zaparkować. Dzieci, zakupy i inne ciężary z łatwością zaniesiemy do znajdującej się w pobliżu cichobieżnej windy i dotrzemy na właściwe piętro.

nowe mieszkania kielce

Ciekawe oferty nowych mieszkań w Kielcach

W nowych inwestycjach na rynku pierwotnym w Kielcach można znaleźć ciekawe oferty mieszkań. Niektórzy deweloperzy, którzy budują kilka bloków koło siebie z reguły planują także budowę nowoczesnego placu zabaw. Dzieci mają miejsce do zabawy pod okiem rodziców. Nowe mieszkania w Kielcach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych rodzin. Wybierają oni zazwyczaj nowoczesne osiedla zlokalizowane w spokojnych dzielnicach, w pobliżu przedszkoli i szkół. Dobrze, jeśli na osiedlu mieszkają osoby w podobnym wieku. Wówczas nie przeszkadza sąsiadom głośniejszy krzyk dzieci lub bieganie po podwórku. Starsze osoby powinny wybierać mniejsze inwestycje deweloperskie na rynku pierwotnym w Kielcach. Ważna dla nich z pewnością jest lokalizacja, blisko sklepów, aptek i przychodni. Z dobrym dojazdem komunikacją miejską w różne części miasta.

Wybór odpowiedniej oferty i zakup nowego mieszkania w Kielcach

Warto spytać dewelopera lub biuro nieruchomości sprzedające nowe mieszkania w inwestycji kto zakupił do tej pory mieszkania w inwestycji. Czasami deweloperzy reklamują nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach jako przyjazne rodzinie lub seniorom. Warto zwrócić na to uwagę. Coraz częściej inwestorzy budują dla określonej grupy docelowej. Dostosowują wówczas infrastrukturę wokół bloków do przyszłych mieszkańców. Zdarzają się także nowe inwestycje budowane typowo pod wynajem dla studentów. Najczęściej są one zlokalizowane niedaleko uczelni lub z bardzo dobrym dojazdem do niej. Mieszkania są małe, o niewielkim metrażu i tanie w użytkowaniu. Takie lokale z reguły kupują rodzice dla swoich dzieci lub inwestorzy na wynajem.

Nowe mieszkanie w Kielcach dla seniorów

Rozmowy wokół świątecznego stołu sprzyjają rozmowom na różne tematy. Także na te trudne i często niewygodne. Młode pokolenie często spotyka się ze starszym. Rodzice coraz częściej zapraszani są na święta do jednego z dorosłych dzieci, aby spędzić miło czas i nie napracować się przy przygotowywaniu świątecznych potraw. Kiedy dzieci wyprowadzają się z rodzinnego domu często starsi rodzice mieszkają sami. Mają do utrzymania dużą powierzchnię, która nie jest im już potrzebna. Dlatego często dzieci namawiają swoich rodziców do sprzedaży domu i kupienia dwupokojowego nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach.

nowe mieszkanie kielce

Nowoczesne, wygodne i ładne nowe mieszkania w Kielcach

Inwestycje na rynku pierwotnym są nowoczesne, ładne i wygodne dla osób starszych. Deweloperzy bowiem budują nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach zgodnie z nowymi przepisami. W bloku znajdują się cichobieżne windy, podjazdy, parkingi. Ponadto szerokie korytarze, drzwi do klatki schodowej i mieszkań. Przed blokiem lub w garażu podziemnym zawsze znajduje się kilka miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnoprawnych. Mieszkania mają balkony, tarasy lub przydomowe niewielkie ogródki. Osoby starsze mieszkają w komfortowych warunkach, wygodnie i bezpiecznie. Coraz częściej dorosłe dzieci składają się na nowe mieszkanie w bloku dla rodziców. Chcą aby rodzice byli jak najdłużej samodzielni i aktywni.

Nowoczesna architektura w nowych inwestycjach w Kielcach

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne przyjazne osobom starszym i niepełnosprawnym z pewnością ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Zlokalizowane blisko ścieżek rowerowych, tras spacerowych i parków pozwalają im na aktywność fizyczną. Ponadto koszty życia w niewielkim dwupokojowym mieszkaniu są znacznie niższe niż w dużym domu. Administracja budynku w ramach czynszu zajmuje się sprzątaniem, drobnymi bieżącymi naprawami oraz dużymi remontami. Dom z pewnością wymaga sporo pracy i pieniędzy aby utrzymać go w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Dlatego zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach dla seniorów jest doskonałym rozwiązaniem. Osoby starsze dłużej zachowują sprawność ruchową a tym samym są samodzielni i nie wymagają wsparcia bliskich na co dzień.

By |30 grudnia, 2022|Categories: Blog|Tags: , , |Możliwość komentowania Nowe mieszkanie w Kielcach dla seniorów została wyłączona

Nowe mieszkanie w Kielcach dla młodych

Święta Bożego Narodzenia nadal większość rodzin w Polsce spędza w domu w rodzinnym gronie. Dziadkowie interesują się życiem wnuków, ich planami na przyszłość i usamodzielnieniem się od rodziców. Młode osoby czasem w trakcie rozmowy wpadają na pomysł wyprowadzki z rodzinnego domu. Zmotywowane do rozpoczęcia samodzielnego życia zaraz po świętach zaczynają przeglądać oferty nowych mieszkań w Kielcach. Na rynku pierwotnym można znaleźć dużo ciekawych ofert dla młodych osób. Nowe mieszkania zlokalizowane w centrum miasta cieszą się ich największym zainteresowaniem.

nowe mieszkania kielce

Nowe mieszkanie w Kielcach w centrum miasta

Młode osoby chcą być w centrum wydarzeń, blisko miejskich atrakcji i mieć możliwość zamawiania jedzenia do domu niemal z każdego lokalu w mieście. Pozwala im na to odpowiednia lokalizacja nowego mieszkania. Najczęściej w centrum miasta otwarte są najlepsze restauracje i wiele się dzieje. Osoby młode kupują nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach przeważnie dla siebie. Zanim założą rodziny chcą mieszkać wygodnie, blisko centrum i korzystać ze wszystkich miejskich atrakcji. Przeglądanie ofert, oglądanie mieszkań może zająć im nawet kilka miesięcy. W kolejnym etapie konieczne jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Wszystko zależeć będzie od tego w jakiej branży pracują i ile wynoszą ich dochody. Być może będą musieli zmniejszyć swoje oczekiwania co do wielkości zakupu nowego mieszkania w Kielcach lub pozwolą sobie na zakup dodatkowego pokoju. Banki wnikliwie sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę.

Ważne jest także jakie posiada karty kredytowe, debety na kontach i zaciągnięte kredyty. Wszystko to obniża zdolność kredytową potencjalnego klienta banku. Analitycy sprawdzają czy przy obecnych a także podniesionych stopach procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej poradzą sobie ze spłatą wszystkich zobowiązań. Dlatego młode osoby powinny przed analizą ich zdolności kredytowej przygotować się do niej. Rezygnacja z  posiadanych kart kredytowych i debetów może zwiększyć ich możliwości kredytowe. Nawet jeżeli z nich nie korzystają bank weźmie je pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej. Krótki staż pracy lub prowadzenia działalności utrudniają otrzymanie kredytu. Dlatego warto przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach w pierwszej kolejności sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Nowe mieszkania w Kielcach na wynajem

W nowych inwestycjach w centrum miasta sporo mieszkań kupowanych jest także na wynajem. Dużo łatwiej jest bowiem znaleźć lokatorów na nowe mieszkanie w Kielcach niż na starsze, w kamienicy lub bloku z płyty. Najczęściej nie mają one parkingów, wind i innych udogodnień. Jest to doskonała baza noclegowa dla osób przyjeżdżających na dłużej do Kielc w celach biznesowych, odwiedzić rodzinę lub znajomych lub zwiedzić miasto. Nie każdemu odpowiada bowiem życie w hotelach. Wynajęte mieszkanie najczęściej ma ładnie wyposażoną kuchnię z możliwością przygotowania wszystkich posiłków.

By |30 grudnia, 2022|Categories: Blog|Tags: , , |Możliwość komentowania Nowe mieszkanie w Kielcach dla młodych została wyłączona

Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 3

Niektórzy oczekują obniżek cen nowych mieszkań w Kielcach. Jednak nie należy się ich spodziewać w najbliższym czasie a może nawet w ogóle. Raz zaakceptowana przez rynek cena z reguły już pozostaje. Rzadko się zdarza, aby na towar, na który jest popyt i który się sprzedaje producent obniżał cenę. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie może go sprzedać, wówczas obniża cenę nawet poniżej wartości aby się go pozbyć. Jego przechowywanie w magazynach jest bowiem kosztowne i nieopłacalne. Dlatego nie należy się spodziewać, że w najbliższym czasie ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach spadną. Deweloperzy mierzyli się bowiem ze sporymi trudnościami.

nowe mieszkania kielce

Trudności deweloperów na rynku pierwotnym w Kielcach

Na początku 2021 roku zostały wprowadzone nowe warunki techniczne WT2001, które znacznie podrażały koszt budowy nowych inwestycji. Po drodze doszedł wzrost cen materiałów budowlanych, paliwa, prądu  i wyższe koszty pracy. Nie ma szansy na sprzedaż nowych mieszkań w Kielcach poniżej ich wartości i bez zaplanowanego zysku dewelopera. Póki mieszkania się sprzedają, a popyt nadal jest duży ceny mieszkań z pewności nie spadną. Cena na wolnym rynku kształtuje się w oparciu o popyt i podaż. Jeżeli prywatne osoby nie będą kupowały mieszkań samodzielnie kupią je fundusze inwestycyjne lub inne organizacje i firmy.

Coraz częściej słyszymy, że całe osiedla wykupowane są przez firmę i przeznaczone na wynajem. Młodzi ludzie albo naucza się oszczędzać i będzie ich stać na zakup mieszkania albo będą je przez całe życie wynajmować. Na początku roku 2000 wynagrodzenia były znacznie niższe od obecnych a kredyty na podobnym poziomie. Mimo tego rynek nieruchomości się rozwijał, młode małżeństwa kupowały mieszkania na pierwotnym rynku, często z pomocą rodziców, którzy dokładali się do kredytu i go poręczali. Czasami potrzebnych było czterech rodziców aby można było zaciągną jakikolwiek kredyt nawet małej wysokości. Nie wspominając o tym, że jeszcze kilka lat wcześniej w latach 1997-98 przeciętny kredyt mieszkaniowy miał stawkę oprocentowania na poziomie 25%. Odsetki rosły w niewyobrażalnym tempie.

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach ryzyko czy dobra inwestycja?

Przyzwyczajenie do łatwych kredytów i ich ograniczenie spowodowało, że na rynku nieruchomości powstał strach przed inwestycjami, kredytami i wszystkim co z tym związane. Strach zawsze jest złym doradcą, może warto się zmierzyć z obecną sytuacją gospodarczą i kupić nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach. Za parę lat może okazać się, że nie będziemy mieli takiej możliwości. Dla banku bowiem ważnym wskaźnikiem jest wiek kredytobiorcy dlatego za kilka lat starsze osoby z pewnością będą miały niższą zdolność kredytową.

By |29 listopada, 2022|Categories: Blog|Tags: , , |Możliwość komentowania Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 3 została wyłączona

Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 2

Wielu analityków obserwuje rynek nieruchomości i trendy w gospodarce. Wyciągają różne wnioski. Znajdziemy informację o tym, że nowe mieszkania w Kielcach będą tanieć, że gospodarka jest w kryzysie i zbliża się do tej, która była w latach 90-tych. Ale czy tak na pewno jest? Z pewnością znacznie ograniczono dostępność kredytów mieszkaniowych. Nadal jednak są one na poziomie kredytów sprzed 15 lat. Wtedy właśnie zauważalny był boom mieszkaniowych, domy i mieszkania sprzedawały się na tzw. „pniu”. Nie każdy wówczas dostawał kredyt, otrzymywali go tylko Ci, których stać było na jego spłatę. Wielu odchodziło z banku z kwitkiem bez możliwości otrzymania kredytu. Nawet tacy, których miesięczne dochody wynosiły od czterech do ośmiu tysięcy, kiedy najniższe było w granicach tysiąca złotych brutto.

nowe mieszkanie kielce

Kielce nowe mieszkania

Zatem sytuacja była dość podobna do obecnej. Na nowy dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach pozwolić sobie mogli najbogatsi. Co zatem się stało, że na rynku nieruchomości pojawiła się pewnego rodzaju panika i strach w inwestowanie. Często już same artykuły, informacje w Internecie lub blogi wnoszą wiele strachu i niepewności. Banki, które sprawdzają zdolność kredytową biorą pod uwagę wszystkie wydatki, także karty kredytowe, z których klienci banku korzystają. Kliencie przed badaniem zdolności kredytowej nie przygotowują się do niej. Wydają sporo, zaciągają mniejsze kredyty, nie oszczędzają. W momencie kiedy dochodzi do badania ich zdolności kredytowej jej nie mają. Bank nie chce udzielać kredytu osobom niewiarygodnym, które będą miały problem z jego spłatą.

Zdolność kredytowa a zakup nowego mieszkania w Kielcach

Być może społeczeństwo powinno nauczyć się wzorem lat 90-tych żyć trochę oszczędniej, mniej wydawać, mniej korzystać ze wszystkich przyjemności. Szczególnie wtedy kiedy chcą mieć dla banku zdolność kredytową. Jeżeli młode osoby planują zakup nowego mieszkania w Kielcach powinny uzbierać na wkład własny, nie wszyscy bowiem będą mieli wsparcie w tym zakresie rodziny. Wygodne życie przyzwyczaiło wiele osób do życia tu i teraz, bez oszczędności, ograniczeń i budowania swojej wiarygodnej dla banku historii kredytowej. Wzrost cen z lat 2001 – 2014 był zbliżony do roku 2021. Trudno przewidzieć jak gospodarka zachowa się w najbliższych miesiącach bowiem tak dużej ingerencji państwa w gospodarkę rynkową nigdy nie obserwowaliśmy w historii współczesnej Polski.

By |29 listopada, 2022|Categories: Blog|Tags: , , |Możliwość komentowania Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 2 została wyłączona

Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 1

Trudna sytuacja w Polsce sprawiła, że wiele branż mocno zwolniło. Widać to szczególnie na rynku pierwotnym w Kielcach. Wysokie ceny materiałów budowlanych i robocizny oraz brak pracowników sprawiły, że oczekiwanie na wykończenie nowego mieszkania w Kielcach w stanie deweloperskim przeciąga się i jest dużo droższe. Dlatego też wiele osób próbuje samodzielnie kłaść kafle i malować ściany. Firmy remontowe mają dużo zleceń i długie terminy. Patrząc na nie trudno dostrzec kryzys i zastój w branży budowlanej. Analitycy sugerują, że będzie coraz gorzej, ponieważ brakuje pracowników.

nowe mieszkania Kielce

Nowe inwestycje w Kielcach

Firmy budowlane bowiem zasilali przede wszystkim pracownicy z Ukrainy, z których wielu wróciło do własnego kraju. Jednak nadal młode rodziny będą chciały kupić nowe mieszkanie, aby móc mieszkać w dobrych warunkach. Trzydzieści lat temu społeczeństwo nie było tak wygodne. Ważny był dach nad głową i materac na podłodze. Często rodziny z dwójką lub trójką dzieci mieszkały w jednym pokoju. Standard życia był dużo niższy a co za tym idzie także oczekiwania. Obecnie młode osoby nawet nie wyobrażają sobie życia w ledwo wykończonym mieszkaniu, w  którym nie ma jeszcze zamontowanej drogiej kuchni na zamówienie. Przyzwyczajone do wygody, ładnych wnętrz i wysokiego standardu z pewnością  nie będą chciały z niego zrezygnować.

Popyt na nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach zapewne nie spadnie. Nadal bowiem młodzi ludzie częściej  szukają nowych mieszkań, ładnie wykończonych i na zorganizowanych osiedlach. Jeżeli sami nie otrzymają kredytu wielu osobom pomoże w zakupie rodzina.  Trudno bowiem obniżyć standard życia i przenieść się do mieszkania w starszym i zaniedbanym bloku, bez windy i podziemnego garażu. Życie w nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym dla rodzin z małymi dziećmi jest bardzo wygodne. Ogólnodostępne wózkownie, place zabaw, bezpieczne podwórka sprawiają, że to wszystko jest warte swojej ceny.

Rynek pierwotny w Kielcach

Być może niektóre rodziny zrezygnują z jednego osobnego pokoju więcej na rzecz salonu z kuchnią jednak z pewnością niechętnie zamieszkałyby w mieszkaniu na rynku wtórnym. Osoby, które planowały zakup mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach z pewnością je kupią. Być może nieco zmniejszą metraż lub opóźnią zakup o kilka miesięcy jednak raczej nie zmienią planów. Wynika to przede wszystkim z chęci mieszkania w ładnym nowym mieszkaniu na nowoczesnym osiedlu.

By |29 listopada, 2022|Categories: Blog|Tags: , , |Możliwość komentowania Koniec roku na rynku pierwotnym w Kielcach cz. 1 została wyłączona