Zakup nowego mieszkania szczególnie dla młodych osób może być dość trudny i skomplikowany. Bez wątpienia długa umowa i skomplikowane w niej zapisy mogą odstraszać. Dlatego dobrze skorzystać z pomocy agentów nieruchomości. W Kielcach można znaleźć biura nieruchomości specjalizujące się w sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego. Mają one wówczas oferty tylko i wyłącznie nowych mieszkań z rynku pierwotnego. Znają zasady sprzedaży stosowane przez deweloperów. Mogą szczegółowo wyjaśnić całą procedurę zakupu zainteresowanym. Skomplikowane zapisy w umowie deweloperskiej mogą zostać szczegółowo wyjaśnione.

Rynek pierwotny Kielce

Agenci nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży nowych mieszkań z nowych inwestycji wiedzą na jakie zapisy trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie mając doświadczenia w zakupie nieruchomości lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zakup mieszkania często wiąże się z dużymi środkami finansowymi. Kupujący na zakup nowego mieszkania często przeznaczają całe oszczędności swojego życia lub zaciągają na wiele lat kredyt. Zanim go otrzymają bank musi zbadać ich zdolność kredytową. Coraz częściej zdarza się, że bank odmawia udzielenia kredytu.

rynek pierwotny Kielce
rynek pierwotny Kielce

Klient musi spełniać szereg kryteriów. Sprawdzany jest stan cywilny, wielkość rodziny, miejsce zatrudnienia, rodzaj umowy zawartej z pracodawcą. Ponadto ważne jest także w jakim zawodzie pracuje kredytobiorca. Bank zanim udzieli kredytu sprawdza, oczywiście na  ile jest to możliwe także inwestora. Stan zaawansowania budowy, termin jej zakończenia, zgodność budowy z harmonogramem i inne warunki. Pomoc agentów nieruchomości w całej procedurze zakupu nowego mieszkania może okazać się nieoceniona. Duży wybór mieszkań z rynku pierwotnego powoduje, że trudno wybrać najlepsze.

Nowe mieszkania Kielce

Biuro nieruchomości może pomóc w wyborze najodpowiedniejszego mieszkania dla klienta. Doświadczeni agenci nieruchomości wskażą atuty mieszkania i ewentualne trudności. Pomogą wycenić koszty remontu w przypadku zakupu nowego mieszkania w stanie deweloperskim. Młode osoby, które kupują pierwsze mieszkanie często nie orientują się z jakimi kosztami muszą się liczyć kupując mieszkanie od dewelopera.