Koniec roku to często podsumowanie tego, co działo się w całym roku. Podliczane są nowe inwestycje i przedstawiane plany na kolejny rok.

Rynek pierwotny Kielce

Rynek pierwotny podsumowuje ilość sprzedanych mieszkań i snuje plany na przyszłość. Zbyt mała ilość dostępnych mieszkań na rynku pierwotnym powoduje duże zainteresowanie nowymi inwestycjami, w niektórych lokalizacjach mieszkania sprzedają się jeszcze w fazie projektu. Na ich oddanie czasami trzeba czekać kilka lat.

Mieszkania na rynku pierwotnym spełniają wymagania i przepisy dotyczące osób niepełnosprawnych. Takie dostosowania sprzyjają także osobom starszym, które poruszają się o lasce a z czasem też na wózku inwalidzkim. Takie dostosowania jak szerokie drzwi, windy, podjazdy znacznie ułatwiają życie starszym mieszkańcom.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Podczas świąt Bożego Narodzenia spotyka się rodzina. Dzieci odwiedzają starszych rodziców. Mają już swoje rodziny i mieszkają osobno.  Starsi rodzice widzą, że nie potrzebują już tak dużej nieruchomości. Z czasem jedno z dzieci przejmie obowiązki organizacji rodzinnych spotkań. Oni nie będą mieli już na to siły.

Nowe mieszkania Kielce

Dlatego zastanawiają się nad sensem dalszego mieszkania w miejscu, które jest zbyt duże na ich potrzeby i generuje spore koszty finansowe. Dzieci doradzają często przeprowadzkę do mniejszego nowego mieszkania w nowym budownictwie.

Standard mieszkań na rynku pierwotnym często jest dość wysoki, cichobieżne windy i niskie koszty użytkowania zachęcają do zakupu nowego mieszkania. Jest to często dla osób starszych bardzo trudna decyzja. Wiąże się ona ze zmianą miejsca zamieszkania. Często przeprowadzką w odległą część Kielc.

Rodzice wiele lat mieszkając w określonej lokalizacji, znają niemal każdy zakątek. Mają tam też sąsiadów a czasami także przyjaciół, na których mogli liczyć w razie potrzeby. Przeprowadzka do nowego miejsca, mimo iż bardziej komfortowego jest dla nich dużym wyzwaniem.

Dlatego warto, aby w takiej sytuacji skorzystać z usług biura nieruchomości, które potrafi przedstawić korzyści wynikające z mieszkania na nowym osiedlu.