Zakup mieszkania wiąże się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Dobrze jeżeli podczas tego procesu towarzyszy nam osoba, która doskonale zna lokalny rynek nieruchomości, wie jakie są dostępne oferty zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym.

Nowemieszkania.net specjalizują się w sprzedaży nowych mieszkań z rynku pierwotnego.

Znają nowe inwestycje w Kielcach. Wiedzą jakie nowe mieszkania budują się w okolicy. Mają w sprzedaży oferty mieszkań i apartamentów zlokalizowanych na nowych osiedlach. Zakup nowego mieszkania wiąże się z określonymi nakładami finansowymi. Oprócz kupna samego mieszkania, nowy właściciel często rozważa zakup garażu, komórki lokatorskiej lub miejsca postojowego zlokalizowanego w nowej inwestycji. Są to wydatki, których często nie bierzemy pod uwagę w momencie podjęcia decyzji o zakupie mieszkania.

Nowe mieszkania Kielce

W perspektywie czasowej okazuje się, że ich zakup znacznie ułatwia życie, wręcz sprawia, że staje się ono dużo łatwiejsze. Kiedy z garażu może od razu wjechać z zakupami na swoje piętro. Na rynku wtórnym w Kielcach dostępna jest określona liczba mieszkań. Najczęściej są one urządzone i gotowe od razu do zamieszkania.

Klient, który szuka nieruchomości, w której od razu będzie mógł zamieszkać zapewne zainteresuje się mieszkaniem z rynku wtórnego. Klient rozważając zakup takiego mieszkania nie ma do wyboru dodatkowych atutów mieszkania takich jak garaż, komórka lokatorska czy miejsce postojowe. W nowych inwestycjach jest to już standard.

Sprzedaż nowych mieszkań Kielce

Mieszkania z rynku wtórnego są urządzone według gustu poprzednich właścicieli. Stałe elementy mieszkania takie jak okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, podłogi, kuchnia i wyposażenie łazienki są w określonym stylu. Ich wymiana wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi. Ponadto w przypadku remontu oddala się moment ostatecznej przeprowadzki do nowego mieszkania.

W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego, które chcemy remontować trzeba brać pod uwagę także koszty zerwania kafli i zdjęcia podłóg. W przypadku zamówienia nowych drzwi wewnętrznych i kuchni dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę minimum 6-cio tygodniowy czas oczekiwania. Koszty remontu mieszkania z rynku wtórnego znacznie przekraczają koszty urządzenia mieszkania zlokalizowanego w nowej inwestycji. Mieszkanie, które wymaga remontu nowi właściciele musieliby je kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.  Bez wątpienia wówczas transakcja byłaby uzasadniona ekonomicznie.