Trudna sytuacja w Polsce sprawiła, że wiele branż mocno zwolniło. Widać to szczególnie na rynku pierwotnym w Kielcach. Wysokie ceny materiałów budowlanych i robocizny oraz brak pracowników sprawiły, że oczekiwanie na wykończenie nowego mieszkania w Kielcach w stanie deweloperskim przeciąga się i jest dużo droższe. Dlatego też wiele osób próbuje samodzielnie kłaść kafle i malować ściany. Firmy remontowe mają dużo zleceń i długie terminy. Patrząc na nie trudno dostrzec kryzys i zastój w branży budowlanej. Analitycy sugerują, że będzie coraz gorzej, ponieważ brakuje pracowników.

nowe mieszkania Kielce

Nowe inwestycje w Kielcach

Firmy budowlane bowiem zasilali przede wszystkim pracownicy z Ukrainy, z których wielu wróciło do własnego kraju. Jednak nadal młode rodziny będą chciały kupić nowe mieszkanie, aby móc mieszkać w dobrych warunkach. Trzydzieści lat temu społeczeństwo nie było tak wygodne. Ważny był dach nad głową i materac na podłodze. Często rodziny z dwójką lub trójką dzieci mieszkały w jednym pokoju. Standard życia był dużo niższy a co za tym idzie także oczekiwania. Obecnie młode osoby nawet nie wyobrażają sobie życia w ledwo wykończonym mieszkaniu, w  którym nie ma jeszcze zamontowanej drogiej kuchni na zamówienie. Przyzwyczajone do wygody, ładnych wnętrz i wysokiego standardu z pewnością  nie będą chciały z niego zrezygnować.

Popyt na nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach zapewne nie spadnie. Nadal bowiem młodzi ludzie częściej  szukają nowych mieszkań, ładnie wykończonych i na zorganizowanych osiedlach. Jeżeli sami nie otrzymają kredytu wielu osobom pomoże w zakupie rodzina.  Trudno bowiem obniżyć standard życia i przenieść się do mieszkania w starszym i zaniedbanym bloku, bez windy i podziemnego garażu. Życie w nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym dla rodzin z małymi dziećmi jest bardzo wygodne. Ogólnodostępne wózkownie, place zabaw, bezpieczne podwórka sprawiają, że to wszystko jest warte swojej ceny.

Rynek pierwotny w Kielcach

Być może niektóre rodziny zrezygnują z jednego osobnego pokoju więcej na rzecz salonu z kuchnią jednak z pewnością niechętnie zamieszkałyby w mieszkaniu na rynku wtórnym. Osoby, które planowały zakup mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach z pewnością je kupią. Być może nieco zmniejszą metraż lub opóźnią zakup o kilka miesięcy jednak raczej nie zmienią planów. Wynika to przede wszystkim z chęci mieszkania w ładnym nowym mieszkaniu na nowoczesnym osiedlu.