Nowe mieszkanie w Kielcach od dewelopera, ze wszystkimi udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych to dobra inwestycja. W poprzednich częściach opisaliśmy zalety takiego mieszkania. Nowe mieszkania w Kielcach coraz częściej kupują osoby starsze. Sprzedają duże mieszkania lub domy i przeprowadzają się do mniejszych. Duże koszty utrzymania większych nieruchomości, niskie emerytury i renty powodują, że osoby starsze rezygnują z dużych inwestycji. Kupują niewielkie, nowe mieszkania od deweloperów. Właściciele domków jednorodzinnych w podeszłym wieku nie mają już siły na przeprowadzanie remontów, dbanie o otoczenie domu.

Kielce nowe mieszkania

Mieszkanie w domu jednorodzinnym wiąże się z dużą ilością prac jaką trzeba wykonać wokół domu. Ze względu na wiek i pogarszających się z tym stan zdrowia nie są w stanie poradzić sobie z takimi obowiązkami. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup nowego mieszkania. Najczęściej w nowych blokach koszty życia są dużo niższe i nie wiążą się z dużą ilością obowiązków. Osoby starsze mieszkają wygodnie. Podjazdy do klatki schodowej oraz możliwość trzymania samochodu w garażu podziemnym, do którego dociera cichobieżna winda sprawiają, że osoby starsze pomimo podeszłego wieku decydują się na zmianę miejsca zamieszkania.

nowe mieszkanie kielce
Kielce nowe mieszkanie

Dzieci nie muszą martwić się o rodziców, ponieważ są samodzielni. Nie potrzebują pomocy w codziennym życiu. Mieszkanie w domku jednorodzinnym, szczególnie starszego typu, w których często w piwnicach montowany był piec na węgiel powoduje, że osoby starsze nie mają sił zajmować się nim. Potrzebują pomocy w zniesieniu węgla i codziennym paleniu w piecu. Bez wątpienia jest to dość trudne dla starszych osób. Wymagają ciągłej pomocy od rodziny lub znajomych.

Rynek pierwotny, nowe mieszkania Kielce

Nowe mieszkanie zapewnia im ciepło z centralnego ogrzewania, nie muszą martwić się o węgiel. Dość niskie opłaty czynszu w nowym budownictwie sprawiają, że starszym osobom mieszka się w nowych mieszkaniach w Kielcach bardzo wygodnie. Dzieci mieszkające poza miastem, w którym mieszkają rodzice zlecają poszukiwania nowego mieszkania także w biurach nieruchomości w Kielcach, które mają w swojej ofercie mieszkania od deweloperów.