Kupując nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach zimą bez wątpienia nikt nie myśli o miesiącach letnich. Dopiero kiedy nadejdą pierwsze gorące dni i mieszkanie zacznie nagrzewać się można dokładnie sprawdzić na ile jest to uciążliwe. Trudno wyobrazić sobie wcześniej jak gorąco będzie w niewielkim jedno lub dwupokojowym mieszkaniu, którego okna wychodzą tylko na jedną stronę budynku czy będzie w nim bardzo gorąco jak przyjdzie lato. Nowe mieszkania budowane przez deweloperów na rynku pierwotnym w Kielcach do stycznia 2020 roku musiały spełniać wymogi obowiązujących wówczas przepisów.

nowe mieszkania w Kielcach

Nowe warunki techniczne dla nowych mieszkań w Kielcach

W styczniu 2021 roku weszły w życie nowe warunki techniczne dla nowo budowanych budynków. Dużo miejsca w nowym WT 2021 zajmują sprawy związane z ogrzewaniem, wentylacją i wykorzystaniem energii odnawialnej. Założeniem ustawodawców było stworzenie przepisów, których zastosowanie przy budowie nowych mieszkań w Kielcach sprawi, że większe będzie wykorzystanie energii odnawialnej. Nowe przepisy dotyczące warunków technicznych z 2001 roku wskazują, że budynek powinien być tak zaprojektowany aby nie przegrzewał się. Wymagania uznaje się za spełnione, jeżeli okna oraz inne przegrody przeszklone i przezroczyste, narażone na promieniowanie słoneczne spełniają kryterium ograniczenia dopuszczalnej przepuszczalności energii całkowitej tego promieniowania.

Większe zabezpieczenie przed przegrzewaniem w nowych mieszkaniach na rynku pierwotnym w Kielcach

Przy obliczeniach bierze się pod uwagę ich usytuowanie względem kierunków geograficznych i brak zacienienia. Dlatego też kupując nowe mieszkanie na rynku pierwotnym w Kielcach, którego budowa rozpoczęła się po styczniu 2021 roku możemy oczekiwać większego zabezpieczenia przed przegrzewaniem. Ma to szczególne znaczenie w miesiącach letnich, kiedy także w Polsce jest bardzo gorąco. Wysokie temperatury utrzymujące się przez kilkanaście dni sprawiają, że lokal może się bardzo mocno nagrzać. Nowe mieszkanie  zaprojektowane zgodnie z WT2021 ma lepszą wentylację i chłodzenie. Przebywanie w nim podczas gorącego lata nie powinno być tak uciążliwe jak w mieszkaniach budowanych wcześniej.