Bez wątpienia zakup mieszkania z rynku pierwotnego w Kielcach nie jest łatwe. Pomimo zabezpieczeń wykonanych ze strony państwa polskiego nadal istnieje dość duże ryzyko kupienia mieszkania z rynku pierwotnego, które ostatecznie nie będzie trafioną inwestycją. Nowe mieszkania w Kielcach cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużo młodych osób szuka mieszkania z rynku pierwotnego. Mieszkania z rynku wtórnego nie spełniają ich oczekiwań. Zapewne chcieliby kupić mieszkanie nowoczesne i zgodne z ich stylem. Po przeliczeniu kosztu remontu takiego mieszkania wynika, że ze względów ekonomicznych lepiej kupić mieszkanie nowe z rynku pierwotnego w Kielcach. Duża ilość nowych inwestycji zachęca do zakupu.

Nowe inwestycje Kielce

Zawiłe i skomplikowane umowy jakie proponują deweloperzy mogą odstraszać. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pracownicy biur nieruchomości w Kielcach są w stanie pomóc w tym zakresie. Dobrze znaleźć nową inwestycję, która sprzedawana jest przez biuro nieruchomości. Agenci nieruchomości znając rynek nieruchomości i obowiązujące przepisy mogą pomóc w ich zrozumieniu. Biuro nieruchomość, które sprzedaje nowe mieszkania może sprawdzić umowę deweloperską, zorientować się czy deweloper działa uczciwie. Ponadto mogą sprawdzić jak długo działa on na rynku nieruchomości w Kielcach i czy ma na swoim koncie wybudowane już inwestycje. Dlatego kupując nowe mieszkanie przez biuro nieruchomości znacznie obniża się ryzyko zakupu nowego mieszkania. Prawdopodobieństwo, że deweloper nie dokończy inwestycji lub zbankrutuje jest dość małe.

nowe inwestycje Kielce
nowe inwestycje Kielce

Wprowadzone zabezpieczenia powodują, że bank finansujący przelewa środki zgodnie z realizacją harmonogramu budowy i rzeczywistego jej wykonania. Dlatego środki znajdują się na specjalnym rachunku. Klienci kupujący mieszkanie po podpisaniu aktu notarialnego wpłacają pieniądze właśnie na taki fundusz, którym zarządza bank. Deweloper nie ma bezpośredniego dostępu do pieniędzy wpłacanych przez kupujących nowe mieszkania. Bank w zależności od postępu prac budowlanych przelewa transze na kontynuowanie budowy. Z pewnością takie rozwiązanie jest bezpieczne dla kupujących.

Rynek pierwotny Kielce

Bank nadzoruje budowę nieruchomości i sprawdza postępy prac. Jeżeli budowa opóźnia się środki finansowe mogą zostać wstrzymane do czasu wykonania prac zgodnych z zaplanowanych harmonogramem. Nabywca może czuć się bezpiecznie. Wpłacone przez niego środki finansowe są kontrolowane i wypłacane w transzach deweloperowi zgodnie z zakresem wykonanych prac.