Inwestycja w nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach zawsze była i nadal jest opłacalna. Należy jednak pamiętać, że najkorzystniejszy jest zakup nieruchomości z własnych oszczędności. Kupując mieszkanie na wynajem na kredyt warto wcześniej dokładnie obliczyć wszystkie koszty. Z pewnością trzeba wziąć pod uwagę wysokie stopy procentowe a co za tym idzie spore raty kredytu. Myśląc o zakupie nowego mieszkania w Kielcach na wynajem dobrze rozeznać rynek i sprawdzić na jak wysoki czynsz można liczyć. Trzeba też wziąć pod uwagę ewentualne zużycie sprzętów, mebli i wyposażenia kuchni.

nowe mieszkanie kielce

Okolica nowych inwestycji w Kielcach

Z czasem konieczny będzie zakup nowych. Mieszkania na wynajem najczęściej są szybko urządzane. Właściciele mieszkań przeważnie wykańczają mieszkanie tańszymi materiałami, zakładając, że lokatorzy z pewnością z czasem je zniszczą i będzie konieczny kolejny remont. Mieszkania na wynajem w nowych inwestycjach na rynku pierwotnym bardzo łatwo wynająć, jeżeli cena nie jest zbyt wysoka. Najczęściej otoczenie jest ładnie wykończone, posadzone są rośliny i położone chodniki dla mieszkańców. Nowe mieszkania w Kielcach wyglądają bardzo ładnie.

Najczęściej posiadają spore ustawne balkony, na których można zaaranżować wygodne miejsce do odpoczynku. Ładnie wykończone nowe mieszkania bez trudu można także sprzedać. Szczególnie małe jedno lub dwupokojowe cieszą się największym zainteresowaniem. Niektóre osoby posiadające większą gotówkę kupują mieszkania w jednej klatce schodowej, w której sami mieszkają. Moda na kupowanie nowych mieszkań pod wynajem trwa od wielu lat. Niektóry chcą je też od razu sprzedać po dużo wyższej cenie niż kupili.

Sprzedaż nowego mieszkania w Kielcach przed upływem pięciu lat

Trzeba jednak pamiętać, że sprzedaż mieszkania przed upływem pięciu lat wiąże się z zapłatą podatku od zysku ze sprzedaży. W przypadku nowego mieszkania w Kielcach może to być dość duża kwota. Zatem zanim kupimy nowe mieszkanie na rynku pierwotnym  w Kielcach na rynku pierwotnym warto dokładnie wszystko przeliczyć. Sprawdzić czy wynajem będzie opłacalny i czy warto w mieszkanie zainwestować. Bez wątpienia rynek nieruchomości w najbliższym czasie będzie się zmieniał. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą cieszyły się mieszkania przeznaczone na wynajem.