Na rynku nieruchomości sporo się dzieje. Z jednej strony deweloperzy kończą rozpoczęte inwestycje i powoli na rynek w Kielcach trafiają nowe mieszkania. Sporo osób straciło zdolność kredytową w wyniku podnoszonych od kilku miesięcy przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych.  Wysokie raty kredytów ograniczają możliwości szczególnie młodych osób do zakupu nowego mieszkania w Kielcach. Ceny wynajmu mieszkań znacznie wzrosły.

nowe mieszkania Kielce

Nowe mieszkania w Kielcach chętnie wynajmują studenci

Studenci, którzy powrócili na uczelnie w październiku mieli duże problemy ze znalezieniem mieszkania na wynajem w dobrej cenie. Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Świętokrzyskiej, Społecznej Akademii Nauk w Kielcach i innych uczelni często decydowali się na wynajem mieszkania w więcej osób niż wcześniej planowali. Bez wątpienia w najbliższych latach wynajem będzie bardzo popularny. Dlatego osoby posiadające oszczędności inwestują w nieruchomości. Zapewne chętnych na wynajem nie zabraknie.

Nowe mieszkania w Kielcach na wynajem cieszą się dużym zainteresowaniem. Ceny wynajmu nowych mieszkań nie odbiegają znacząco od mieszkań budowanych w latach wcześniejszych. Komfort życia natomiast jest dużo wyższy. Wygodne windy, szerokie klatki schodowe, parkingi podziemne czy wózkownie zlokalizowane zaraz przy wyjściu z budynku sprawiają, że mieszkanie w nowych inwestycjach w Kielcach jest wygodne zarówno dla osób starszych, niepełnosprawnych jak i rodzin z małymi dziećmi. Rodzice nie muszą już dźwigać wózków, dzieci i zakupów na wyższe piętra. Mogą zostawić wózek w wózkowni a sami windą bez większych problemów dotrzeć na wyższe piętra.

Opłacalność zakupu nowych mieszkań na wynajem

Inwestycja oszczędności w nowe mieszkanie zapewne się szybko opłaci. Osoby zarabiające najniższą krajową zapewne nigdy nie będą mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania na własność. Szczególnie na rynku pierwotnym w nowej inwestycji w Kielcach. Jedynym sposobem aby móc tam mieszkać będzie wynajem długoterminowy na wiele lat. Taka forma wynajmu jest dość wygodna dla właściciela mieszkania. Pobiera on comiesięczny czynsz i ewentualnie usuwa powstałe w wyniku użytkowania przez lokatorów usterki.