Klienci zainteresowani nowymi mieszkaniami najczęściej oglądają wiele ofert zanim zdecydują się na podpisanie umowy deweloperskiej. Najczęściej pomiędzy aktem notarialnym a otrzymaniem mieszkania mija kilka lub kilkanaście tygodni. Zdarza się, że deweloper sprzedaje mieszkania na etapie projektu. Bez wątpienia najbezpieczniejszą inwestycją jest zakup gotowego mieszkania wystawionego na sprzedaż. W poprzedniej części napisaliśmy, że w nowym mieszkaniu po otrzymaniu kluczy dobrze kilka dni pomieszkać. Sprawdzić jak nagrzewa się mieszkanie i jak najlepiej zaplanować jego chłodzenie.

Nowe mieszkania Kielce

Mieszkania umieszczone w środku bloku bez wątpienia są bardzo ciepłe. Klimatyzacja zapewne jest w stanie takie mieszkanie ochłodzić. Bez wątpienia mieszkania, których okna wychodzą na jedną stronę i nie można zrobić przewiewu trudniej ochłodzić. Innym ważnym elementem jest bezsprzecznie wybór właściwej podłogi. Panele podłogowe i parkiet nagrzewają się. W ciepłym pomieszczeniu dodatkowo trzymają dłużej ciepło. Dlatego warto zastanowić się nad położeniem w nowym mieszkaniu kafli lub gresu. Szczególnie w miejscach, w których jest bardzo ciepło.

nowe mieszkania Kielce

Podłogi z takich materiałów najczęściej kładzie się raz na kilka lub kilkanaście lat. Położenie nowych kafli to duży remont i trudno właścicielom zdecydować się na niego, kiedy już mieszkają. Dlatego przed rozpoczęciem remontu dobrze jest zaprosić architekta wnętrz, który pomoże dobrze zaplanować mieszkanie. Szczególnie dotyczy to mieszkań małych do 50 metrów, w których każda przestrzeń jest cenna. Dobrze zaplanowane i zaaranżowana nieruchomość pozwoli na komfortowe w niej mieszkanie. W nowych inwestycjach często do mieszkania przynależy balkon.

Nowe inwestycje Kielce

Coraz częściej balkony są dość spore. Architekt wnętrz może pomóc zaplanować dodatkową przestrzeń tak, aby była ona wygodna i dobrze wykorzystana. Ładne balkony to obecnie duży atut mieszkania. Bez wątpienia możliwość wejścia do nowo zakupionego mieszkania latem pozwoli na jego optymalne zaplanowanie. Urządzając nowe mieszkanie od jesieni do wiosny trudno przewidzieć jak mocno nagrzeją się pomieszczenia latem. Trudno wówczas zaplanować jakie zastosować rozwiązania aby nieco je schłodzić. Chłodzenie mieszkania jest szczególnie ważne jeżeli w mieszkaniu mają przebywać osoby starsze, małe dzieci i zwierzęta. Zbyt wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne.

W Polsce krótkie lato sprawia, że najczęściej mieszkańcy nie przejmują się trzema miesiącami letnimi. Bez wątpienia z roku na rok temperatury w Polsce latem potrafią być bardzo wysokie. W niedostosowanych mieszkaniach może być bardzo gorąco. Inaczej do tego tematu podchodzą mieszkańcy cieplejszych krajów, w których gorące lato trwa pół roku lub prawie cały rok. W nowych inwestycjach w Hiszpanii często wystawione na sprzedaż są mieszkania od razu z klimatyzacją i dostępem do basenu osiedlowego. Mieszkańcy takich krajów mają duże doświadczenie w chłodzeniu pomieszczeń i zapewnianiu rozwiązań, w których mieszkańcy mogą się chłodzić. Krótkie lato w Polsce nie zachęca do drogich inwestycji. Kiedy przychodzi bardzo ciepłe lato często w mieszkaniach jest upał nie do wytrzymania.