Na rynku pierwotnym w Kielcach znajdziemy bardzo ładne mieszkania. Można je kupić dla siebie, dziecka, rodziców lub w celach inwestycyjnych. Każda inwestycja w nieruchomość jest opłacalna. Należy jedynie pamiętać o tym, że jeżeli sprzedamy mieszkanie szybciej niż po pięciu latach podatkowych od zakupu zapłacimy podatek w wysokości 19 procent od uzyskanego dochodu. Czyli różnicy pomiędzy ceną zakupu a jego sprzedaży. W przypadku obecnie dość drogich nieruchomości kwota ta może być dość wysoka.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach w celach inwestycyjnych

Dlatego jeżeli planujemy zakup mieszkania w celach inwestycyjnych wyliczając zysk z inwestycji warto wziąć to pod uwagę. Po pięciu latach podatkowych możemy sprzedać nieruchomość nie płacąc podatku. W nowych inwestycjach klatki schodowe i windy są bardzo ładnie wykończone. Bez wątpienia mieszka się w takich blokach dużo przyjemniej niż w starszych kamienicach. Nowe mieszkanie w Kielcach także bardzo łatwo sprzedać. Jeżeli po pięcioletnim okresie wynajmu będziemy chcieli nieruchomość sprzedać, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Szczególnie dotyczy to mieszkań małych, jedno lub dwupokojowych do około 50 metrów kwadratowych.

nowe mieszkanie w Kielcach

Duże zainteresowanie mieszkaniami jedno i dwupokojowymi sprawia, że trudno kupić takie mieszkania na rynku wtórnym. Szczególnie wybudowane niedawno i jeszcze w bardzo dobrym stanie technicznym. Oferty sprzedaży szybko znikają w biurach nieruchomości. Na rynku pierwotnym w Kielcach deweloperzy w pierwszej kolejności także sprzedają mieszkania jedno i dwupokojowe. Z pewnością mieszkanie około 50 metrowe jest bardzo uniwersalne. Doskonale nadaje się dla osoby młodej, niedużej rodziny z dziećmi i osób starszych, które szukają obniżenia opłat za mieszkania. Często sprzedają swoje duże, drogie domy i mieszkania i przeprowadzają się do bloku.

Mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach przyjazne dla osób starszych i niepełnosprawnych

Czynsz w nowych mieszkaniach w Kielcach jest zdecydowanie niższy od czynszu w starszych blokach lub utrzymania domu. W naszym kraju nieruchomość trzeba ogrzewać przez ponad pół roku. Koszty ogrzewania są bardzo wysokie. Mieszkanie w nowym bloku, w których wszystkie ściany są ogrzewane od sąsiadów sprawia, że koszty ogrzewania mocno spadają. Ponadto osoby starsze w nowym mieszkaniu w Kielcach nie muszą się o nic martwić. Wszystkie opłaty związane z eksploatacją mieszkania, woda, sprzątanie, remonty są wliczone w koszty. Zarządca wybrany przez wspólnotę mieszkaniową dba o wszystko.