Na rynku pierwotnym w Kielcach można znaleźć ciekawe mieszkania w mniejszych inwestycjach. W ich skład wchodzi jeden lub dwa bloki. Mieszkań jest zdecydowanie mniej a co za tym idzie spokojniej. W takiej inwestycji mieszkaniowej w Kielcach jest więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców. Plac zabaw nie jest zapełniony a osoby starsze mają więcej spokoju. W garażach często znajdują się komórki lokatorskie i boksy gospodarcze.  Mieszkania w blokach czteropiętrowych z cichobieżnymi windami chętnie kupują osoby starsze i niepełnosprawne. Szerokie korytarze i drzwi wejściowe, podjazdy, balkony i cichobieżne windy ułatwiają życie mieszkańcom.

nowe inwestycje kielce

Usprawnienia dla niepełnosprawnych w nowych inwestycjach w Kielcach

Bloki na rynku wtórnym często są niedostosowane dla osób, które mają problemy z chodzeniem. Drzwi i korytarze są wąskie, często nie ma windy a jeżeli jest trzeba do niej dojść pokonując kilkanaście schodów. Często dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim jest to niemożliwe. Spółdzielnie mieszkaniowe starają się budować podjazdy, dojazdy, rozszerzać drzwi jednak nie wszędzie jest to możliwe. Nowe inwestycje w Kielcach spełniają wszystkie normy i usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, dlatego wygodnie się w nich mieszka. W hali garażowej można wykupić miejsce dla osoby niepełnosprawnej, które jest nieco szersze od pozostałych.

Komfort i wygoda dla mieszkańców w nowych mieszkaniach w Kielcach

Małe osiedle zlokalizowane w dobrze rozwiniętej części miasta daje poczucie komfortu. Przychodnie lekarskie, szkoły, przedszkola, apteki, sklepy zachęcają do zakupu mieszkania w takiej lokalizacji. W nowych osiedlach oddalonych od centrum często trzeba poczekać wiele lat aby pojawiły się tam elementy architektury usługowej. W centrum blisko komunikacji miejskiej z łatwością przemieścimy się w różne dzielnice Kielc. Młode rodziny najczęściej szukają mieszkań blisko szkół i przedszkoli. Jednocześnie zależy im aby miejsce było bezpieczne i przyjazne.  Miasta dbają o tereny rekreacyjne dlatego nowe mieszkania zlokalizowane blisko ścieżek rowerowych, parków i rzek cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeżeli znajdują się blisko centrum lub są dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta długo nie czekają na swoich właścicieli. Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym na niewielkich osiedlach szybko znikają z oferty sprzedaży.