Nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach są nowoczesne, energooszczędne i ładne. Na dachach coraz częściej deweloperzy montują panele fotowoltaiczne. Mieszkania są bardzo dobrze zaizolowane dzięki temu nie tracą dużo ciepła. W każdym pomieszczeniu deweloperzy stosują wentylację grawitacyjną, która sprawia, że w mieszkaniu jest cały czas świeże powietrze. Każdy lokal ma swój indywidualny przewód wentylacyjny. Dzięki temu w przyszłości jeżeli zadomowiłyby się w bloku insekty będzie im dużo trudniej przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami. W mieszkaniach na rynku wtórnym często spotykamy się z blokami, w których od lat mieszkają różne owady i pomimo wielu starań mieszkańców trudno się ich pozbyć.

nowe mieszkania Kielce

Lokale usługowe zlokalizowane na parterze nowej inwestycji w Kielcach

Oprócz nowoczesnych rozwiązań nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym ładnie się prezentują. Mają nowoczesny często designerski wygląd. Deweloperzy w nowych mieszkaniach w Kielcach stosują szkło, aluminium, kamień i inne nowoczesne rozwiązania. W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców nowe inwestycje mają ogrodzenie. W mieszkaniach najczęściej wykonawcy instalują domofony lub videodomofony. Coraz więcej inwestycji na rynku pierwotnym w Kielcach ma też monitoring. Z pewnością wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców są umieszczone na parterze lokale usługowe. Wynajmują lub kupują je najemcy sklepów spożywczych, aptek, lekarze, fryzjerzy lub inne firmy świadczące usługi dla mieszkańców.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach na wynajem

W nowych blokach, w których dostępne są różne mieszkania, od małych do trzy i czteropokojowych z reguły te największe kupują właściciele dla siebie i zamierzają w nich mieszkać. Pod wynajem z reguły inwestorzy kupują mieszkania małe , jedno i dwupokojowe. W nowych  inwestycjach w Kielcach, w których dostępne są tylko małe metraże dużo mieszkań deweloperzy sprzedają w celach inwestycyjnych. Wykończone i umeblowane oferowane są na wynajem. W takim bloku trudno poznać na dłużej sąsiadów, ponieważ lokatorzy szybko się zmieniają. Nie jest to komfortowe miejsce do mieszkania dla osób starszych. Dlatego z oferty biur nieruchomości w Kielcach warto wybrać takie inwestycje, w których dostępne są także większe mieszkania. Dużo trudniej jest je wynająć i przeważnie kupują je rodziny z dziećmi.