Pomimo trudności na rynku budowlanym związanym z wyjazdem wielu pracowników z Ukrainy z kraju w związku z wojną rosyjsko-ukraińską deweloperzy powoli zmierzają do celu. Systematycznie oddają nowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach do użytku. Rynek nieruchomości jest bardzo zmienny, mocno związany z sytuacją gospodarczo-polityczną kraju. Ma swoje lepsze i nieco gorsze okresy. W dużej mierze zależy od zamożności przyszłych klientów i ich możliwości kredytowych. Banki w trudniejszym ekonomicznie czasie dokładnie sprawdzają osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny. Bank chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacać zaciągnięty na wiele lat kredyt. W Polsce nadal posiadanie mieszkania jest bardzo ważne i pierwszoplanowe. Dlatego obywatele naszego kraju z wielu zachcianek potrafią zrezygnować na rzecz kupna nowego mieszkania.

Zakup nowego mieszkania w Kielcach lub wynajem przez całe życie

nowe mieszkanie kielceMentalność zachodnia, która między innymi polega na tym, że mieszkańcy szczególnie dużych europejskich miast raczej wynajmują mieszkania niż je nabywają na własność w Polsce jeszcze nie jest popularna. Być może z czasem, kiedy kredyty hipoteczne dla większości osób będą nieosiągalne popularne stanie się wieloletnie wynajmowanie mieszkania. Póki co mamy do czynienia z sytuacją, w której Polacy nadal dążą do zakupu mieszkania, starają się o to ale być może na pewien czas niektórzy będą musieli plany przesunąć na później. Posiadanie własnego mieszkania zapewne szybko z mentalności Polaków nie zniknie. Jedynie sytuacja gospodarcza, problemy z otrzymaniem kredytu lub zbyt wysokie ceny mieszkań sprawią, że Polacy pogodzą się z tym, że nigdy nie będą w stanie kupić nowego mieszkania w Kielcach  na własność.

Coraz wyższe ceny nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach

Analitycy rynku nieruchomości przewidują, że ceny nowych mieszkań na rynku pierwotnym w Kielcach nadal będą rosły. Być może na chwilę zatrzymają się w miejscu, ale zapewne nie obniżą się. W raz z poprawiającą się sytuacją ekonomiczną Polaków z pewnością zaczną ponownie iść w górę. Bowiem popyt kształtuje ceny rynkowe. Tylko i wyłącznie brak popytu na nowe mieszkania może sprawić, że deweloperzy ceny mieszkań obniżą. Z taką sytuacją zapewne szybko nie będziemy mieli do czynienia ponieważ potrzeby młodych rodzin są ogromne. Wiele osób z najbliższej rodziny będzie pomagało młodym rodzinom w zakupie własnego mieszkania. Sami bowiem nie będą mogli udźwignąć tak dużego ciężaru. Pracownicy tylko niektórych branż w Polsce z dobrymi wynagrodzeniami nie będą mieli problemu z zakupem mieszkania na własność. To oni będą kształtowali rynek nieruchomości w Polsce.