Parkowe Wzgórze Bocianek to kolejna sztandarowa nowa inwestycja realizowana obecnie w Kielcach. Sama inwestycja jest położona na wzgórzu, dzięki temu nadano jej naturalnie brzmiącą nazwę. Parkowe Wzgórze Bocianek zawiera w niej zarówno elementy położenia geograficznego oraz lokalizacji w mieście. Intencją koncepcji architektonicznej było wybudowanie budynków mających zadanie wkomponowania budynków w strukturę miasta.

Należy wspomnieć, że wkomponowanie nowych budynków w ukształtowaną już miejską strukturę i kład urbanistyczny, stanowi wyzwanie dla architektów. Nowe budynki, niezależnie od miejsca, nie mogą zmieniać okolicy i odmieniać wypracowanego wcześniej stylu. Powinny w sposób uniwersalny dopasowywać się do otoczenia, podnosząc jego walory estetyczne. Powinny również integrować budynek z otaczającą przyrodą. Uzyskać kolorystykę nawiązującą do otoczenia – w tonacji tak zwanych kolorów ziemi –  jak przewidziano w projekcie budowanego osiedla.

Parkowe Wzgórze Bocianek jest właściwym miejscem dla osób ze smakiem estetycznym oraz ceniącym możliwość sportu i rekreacji. Inwestycja przebiega pod kątem uzyskania wysokiego komfortu budowanych mieszkań. Wysoki standard jest w założeniu w odniesieniu do ducha obecnych czasów, trendów i tendencji deweloperskich.

Miejscem realizacji inwestycji Parkowe Wzgórze Bocianek jest ulica  Warszawska. W dwóch budynkach mieszkalnych wielorodzinnych powstanie 81 mieszkań. W każdym budynku będzie posiadał podziemny garaż wielostanowiskowy. Powierzchnia mieszkań będzie wynosić od 25,06 m2 do 114,28 m2. Wykończenie elewacji w tonacjach bieli, szarości oraz naturalnego drewna sprawia iż obiekt nie konkuruje z otaczającą go przyrodą. Wszystkie nowe mieszkania powstaną z zastosowaniem najnowszych rozwiązań dla zapewnienia komfortu oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. W projekcie zastosowano materiały wykończeniowe o wysokim standardzie i stonowanej kolorystyce.