Polacy w swojej naturze mają posiadanie własnego mieszkania. Każdy dąży do tego, aby w końcu po latach oszczędzania mieć je na własność. Są gotowi zaciągać kredyty na wiele lat, aby zapewnić sobie dzięki niemu poczucie bezpieczeństwa. Najchętniej kupują mieszkania z rynku pierwotnego.

Nowe mieszkania Kielce

Nowe mieszkanie wydaje się być najlepszą inwestycją w rodzinę i jej przyszłość. Bardzo często spłacają kredyty przez 20-30 lat. Często kończą je spłacać, kiedy ich dzieci są już dorosłe. Dużo młodych osób i rodzin z dziećmi wynajmuje mieszkania, jednak nie są zadowoleni z tego.  Jeżeli mogliby to zmienić natychmiast kupiliby własną nieruchomość.

Jedynym ograniczeniem bardzo często jest brak wystarczających środków finansowych na jego zakup. Uzbieranie dość dużej kwoty na wkład własny przy jednoczesnym wynajmowaniu mieszkania jest trudnym zadaniem.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

W związku z rosnącymi cenami nowych mieszkań, wkład 20-30 procentowy wartości mieszkania także rośnie. Jednocześnie kryteria dochodowe i sytuacja rodzinna, np. ilość posiadanych dzieci wpływa na zdolność kredytową potencjalnego nabywcy nowego mieszkania. Oferta kredytowa banków powoduje, że wiele rodzin nie spełnia kryteriów do otrzymania kredytu hipotecznego. Bez programów pomocowych trudno będzie im nabyć jakąkolwiek nieruchomość.

Nowe mieszkanie Kielce

Specjaliści w zakresie nieruchomości uważają, że ceny mieszkań będą nadal rosły. Jak mogą być wysokie? Będzie to zależało od popytu na nowe nieruchomości. Rynek samodzielnie będzie w tym zakresie kształtował się. Duży wpływ na ceny nowych mieszkań mają pracownicy, o których na budowach coraz trudniej. W celu zatrzymania ich w Polsce firmy budowlane będą musiały zaproponować im wyższe wynagrodzenia. Wpłynie to bezpośrednio na ceny metra kwadratowego nowo budowanych inwestycji.

W Europie w wielu krajach obywateli nie stać na zakup własnego mieszkania. Ceny nowych mieszkań są tak wysokie, że pozwolić na to mogą sobie tylko bardzo bogate osoby.  Większość obywateli przez całe życie wynajmuje mieszkania od prywatnych właścicieli.