Klienci do tej pory mieli do wyboru na rynku pierwotnym nowe inwestycje energooszczędne lub budowane metodą tradycyjną. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań gotowi byli za nie zapłacić wyższą cenę. W zamian mieli niższe opłaty za ogrzewanie i nowoczesny, ciepły energooszczędny dom. Budynki wybudowane według nowych standardów wszystkie będą energooszczędne. Nowe inwestycje wykorzystywać mają energię z wody, wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, biomasy i biopaliw oraz z fal i pływów morskich. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych nośników energii (paliw kopalnych).

Rynek pierwotny Kielce

rynek pierwotny Kielce

Niewątpliwie budowa takich domów znacząco wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Szczególnie jeżeli chodzi o stosowane do tej pory piece na węgiel i koks. Nowe rozwiązania, bardziej nowoczesne i ekologiczne to dobry kierunek zmian. Jednak koszty budowy domów według nowych przepisów WT2021 będą wysokie. Obecnie wiele rodzin nie może pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania. Nie maja zdolności kredytowej na otrzymanie kredytu hipotecznego lub nie są w stanie uzbierać 20% wkładu własnego wymaganego przez bank. Nowoczesne mieszkania będą miały niższe rachunki za ogrzewanie ale mogą stać się nieosiągalne dla wielu osób.

Nowe inwestycje Kielce

Obecnie bardzo trudno otrzymać kredyt hipoteczny. Banki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową przyszłych klientów. Ważna jest sytuacja rodzinna, źródła utrzymania, zatrudnienie w branżach uznanych przez bank jako mniej ryzykowne. Zmniejszenie przez banki wielkości wymaganego wkładu własnego lub dopłaty państwa mogą być niewystarczające aby otrzymać kredyt. W związku z tym, że wiele osób nie będzie mogło kupić mieszkania będzie zmuszona je wynajmować. Rynek mieszkań na wynajem będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Planując zakup mieszkania na rynku pierwotnym w najbliższym czasie, posiadając oszczędności warto rozważyć szybszy jego zakup. Kupując mieszkania w roku 2021 i na początku 2022 możemy liczyć na to, że będą one tańsze od tych, które znajdą się w sprzedaży pod koniec roku 2022 i później.