Na rynku pierwotnym możemy, co pewien czas obserwować zmiany w zakresie aranżacji wnętrz. Architekci wzorując się na modzie z krajów zachodnich wprowadzają nowoczesne rozwiązania do swoich projektów. Ostatnio na rynku pierwotnym pojawiła się nowa moda.

Architekci zaprojektowali nowe mieszkania, w których kuchnię łączy się z salonem. Znajduje się ona w innym niż dotychczas miejscu.

Od wielu lat w małych mieszkaniach salon łączyło się z kuchnią. Najczęściej umieszcza się go w dalszej części od okna. Przy oknie na rzutach mieszkań zaplanowany jest kącik telewizyjny.

Nowe mieszkania Kielce

Przy wejściu na balkon ustawia się sofę a po drugiej stronie telewizor. Kuchnia znajduje się zaraz przy wejściu do dużego pokoju. Na podłodze najczęściej znajdują się takie same kafle jak w przedpokoju. Takie rozwiązanie przez wiele lat wydawało się praktyczne i wygodne.

Nowy pomysł na aranżację salonu z kuchnią może w pierwszym momencie wydawać się kontrowersyjny. Szczególnie dla osób, które do tej pory miały jasne określone potrzeby i oczekiwania. Deweloperzy budujący mieszkania na rynku pierwotnym najczęściej zatrudniają do projektu osoby, które mają duże doświadczenie w projektowaniu.

Ponadto znają najnowsze trendy i obserwują co dzieje się na rynku w innych krajach. Nowoczesne rozwiązanie, które pojawiło się niedawno polega na umieszczeniu kuchni przy oknach. Sofa i telewizor ustawia się w miejscu dawnej kuchni. Rozwiązanie może doskonale sprawdzić się w mieszkaniach słonecznych. W których do wnętrza wpada bardzo duża ilość światła dziennego.

Kielce nowe mieszkania

Miejsce telewizyjne, oddalone nieco od okna zapewne będzie nieco chłodniejsze, a promienie słoneczne nie będą przeszkadzały w oglądaniu programów. Kuchnia umieszczona przy oknach umożliwi szybkie pozbycie się zapachów i spowoduje, że wewnątrz będzie bardzo jasno.  Przy oknie balkonowym możliwe będzie umieszczenie wygodnego stołu.

Moda na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi przy stole na posiłkach i grach w gry planszowe powoduje, że stół jest niezbędnym meblem. Moda na składane ławy jakiś czas temu skończyła się. Ceni się stoły i wspólny czas spędzony przy nich z przyjaciółmi lub dziećmi.