Aranżacja wnętrz mieszkań, co parę lat zmienia się. Jedne pomysły przyjmują się na dłużej inne wytrzymują tylko kilka lat. Moda na połączenie kuchni z salonem od wielu lat nie słabnie.

Deweloperzy oferujący mieszkania na rynku pierwotnym od wielu lat sprzedają mieszkania zaprojektowane w taki sposób. Zapotrzebowanie nie słabnie. Nawet w mieszkaniach, w których kuchnia jest osobnym pomieszczeniem z czasem właściciele decydują się na wyburzenie ścian i połączenie pomieszczeń. Wszystko związane jest z dążenie do powiększenia przestrzeni.

Nowe mieszkanie Kielce

Moda na zapraszanie gości do domu powoduje, że właściciele małych mieszkań chcą zrobić wszystko, aby tą przestrzeń faktycznie lub optycznie powiększyć. Połączenie kuchni z pokojem daje dodatkowe kilka metrów powierzchni, które wcześniej zajmowały ściany.

Ponadto osoby przygotowujące posiłki mogą uczestniczyć we wszystkich rozmowach. Tych toczących się w salonie, ponieważ nie są oddzielone ścianą. W nowych inwestycjach kuchnie najczęściej łączone są z salonem. Bardzo rzadko oferuje się kuchnie, jako osobne pomieszczenia, ponieważ są one bardzo małe i mogą pomieścić jedną lub maksymalnie dwie osoby.

Przygotowywanie posiłków w tak małej kuchni przez kilka osób było niemożliwe. Obecnie wspólne przygotowywanie posiłku stało się częścią wizyty gości. Dzieci także zaczęły brać aktywny udział w gotowaniu. Popularne programy kulinarne z udziałem dzieci spowodowały, że coraz częściej angażują się one do pracy w kuchni.

Połączenie salonu z kuchnią dało dodatkowe kilka metrów, na których z powodzeniem mógł stanąć większy stół. Osobna kuchnia w mieszkaniu oddzielona ścianami nie dawała takich możliwości. Ograniczona przestrzeń umożliwiała jedynie zamontowanie szafek i sprzętów. W małej kuchni mógł zmieścić się niewielki stolik.

Kielce nowe mieszkanie

Bardziej ustawny pokój z kuchnią umożliwiał wstawienie większego wygodnego stołu nie zagracając jednocześnie przestrzeni. Ze względu na fakt, że dostęp do produktów spożywczych i gotowych potraw jest nieograniczony, robienie zapasów jest niepotrzebne.

Kuchnia nie musi być duża, aby mogła pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia i naczynia. Spiżarnia nie jest też niezbędna. Dawniej, kiedy w sklepach nie można było kupić produktów spożywczych magazynowano dużą ilość produktów spożywczych z długim terminem. Obecnie zakupy robi się na bieżąco.