Pierwotny rynek nieruchomości najczęściej wprowadza nowe rozwiązania w zakresie budowy i aranżacji wnętrz. Nie wszystkie pomysły od razu są dobrze przyjmowane, ale z czasem zyskują i są kontynuowane przez wiele lat.

Nowe mieszkania Kielce

Nowoczesne rozwiązania, testowane przez pierwszych klientów mogą także nie spodobać się i zakończyć na jednej inwestycji. Mieszkania na rynku pierwotnym muszą spełniać wszystkie najnowsze przepisy w zakresie budownictwa. Przystosowanie mieszkań dla osób niepełnosprawnych wiąże się z koniecznością zamontowania windy, dostępnością parkingów dla osób niepełnosprawnych.

Szerokie drzwi na klatce schodowej i do mieszkań oraz nisko zamontowane kontakty związane jest także z przystosowaniem bloku do przepisów ułatwiających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Aranżacja wnętrza mieszkania może mieć także duże znaczenie, połączenie pokoju dziennego z kuchnią, szczególnie w małych mieszkaniach zwiększa przestrzeń, i ułatwia poruszanie się.

Szczególnie ważne jest to dla osób poruszających się na wózkach. Mieszkanie z mniejszą ilością ścian jest dla takiej osoby wygodniejsze i daje poczucie większej przestrzeni. Szczególnie w małych mieszkaniach jest to bardzo ważne. Kuchnia połączona z pokojem dziennym powoduje, że osoba przygotowująca posiłki w kuchni nie czuje się odizolowana.  Może przebywać razem z gośćmi, brak udział w spotkaniu  i uzyskać od nich pomoc.

Kielce nowe mieszkania

Nowe mieszkania budowane przed rokiem 90-tym najczęściej miały kuchnie oddzielone od innych pomieszczeń. Kuchnia w małym mieszkaniu połączona z salonem. Najczęściej oddzielała ją szklana przezroczysta szyba. Wnętrze nie zyskiwało optycznie na wielkości, raczej sprawiało wrażenie małego i klaustrofobicznego.

Trend, który pojawił się pod koniec lat 90-tych, który polegał na połączeniu kuchni z salonem spowodował, że coraz więcej osób chciało zyskać przestrzeń burząc odgradzające od salonu ściany. Gdzie było to możliwe wiele osób burzyło ściany i powiększało salon, łącząc go z kuchnią.

Z czasem okazało się, że zapachy z kuchni łatwo przedostawały się do pozostałych pomieszczeń. Osoby, które dużo gotowały i często używały urządzeń elektrycznych do przygotowywania potraw, nie były z tego zadowolone. Hałasy wydostające się z kuchni przeszkadzały pozostałym domownikom.