Balkon to także doskonałe miejsce do uprawy roślin. Pasjonaci ogrodnictwa mogą uprawiać na balkonie kwiaty ozdobne, warzywa i zioła. Podczas organizacji balkonowego ogrodu musimy sprawdzić, jakie rośliny będą najbardziej odpowiednie.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ekspozycję słoneczną. Nie każda roślina lubi dużo słońca. Niektóre rośliny wolą miejsce zacienione lub zupełny cień. Jeżeli uprawa roślin na balkonie jest ważna dla właściciela nieruchomości wybierając mieszkanie w nowej inwestycji z oferty mieszkań warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli mieszkań jest jeszcze sporo w ofercie developera lub biura nieruchomości można wybrać odpowiednie.

Na rynku pierwotnym najczęściej w nowej inwestycji jest kilka lub kilkanaście mieszkań do wyboru.

Znajdują się one w podobnej lokalizacji, na jednym osiedlu lub w tym samym bloku ale balkony wychodzą na różne strony świata. Jeżeli nie mamy doświadczenia w uprawie roślin można spytać w sklepie ogrodniczym w jakich miejscach dobrze będą rosły kwiaty, które chcemy uprawiać na balkonie.

Inwestycje Kielce

Rośliny mają swoje wymagania, jedne lubią cień, inne dużo słońca, niektóre mogą źle znosić silniejsze powiewy wiatru, dla każdej z nich trzeba znaleźć dobrze dobrane pod jej potrzeby miejsce.

Amatorzy ogrodnictwa z powodzeniem mogą stworzyć na balkonie przynależnym do nowego mieszkania piękny ogród.

Bardziej zaawansowani „ogrodnicy” mogą uprawiać na balkonie warzywa takie jak pomidory, ogórki, paprykę. Znane już są odmiany pnących truskawek i poziomek.

Z powodzeniem można je wyhodować nawet na małej przestrzeni. Balkon to także doskonałe miejsce do hodowli ziół i przypraw. Latem możemy wyhodować papryczkę chili, szczypiorek, miętę, kolendrę, tymianek, bazylię czy majeranek. Zioła zebrane i wysuszone możemy używać przez cały rok.

Suszone zioła mają bowiem jeszcze większy aromat niż świeżo ścięte. Zioła na balkonie są bardzo praktyczne. Mamy je pod ręką kiedy przygotowujemy posiłki i doskonale pachną kiedy spędzamy na balkonie letnie wieczory. Rośliny na balkonie to doskonała alternatywa kiedy mieszkamy w mieście i nie możemy pozwolić sobie na własny ogród.