Na mapie nowych inwestycji w Kielcach niemal wszystkie zaplanowano z balkonami, tarasami lub ogrodem. Możliwość zaaranżowania dodatkowej przestrzeni nie wliczanej do metrażu mieszkania jest dodatkowym jego atutem. Balkon może być doskonałym miejscem do przechowywania, odpoczynku i uprawy roślin.

Ważne jest przemyślane jego urządzenie. Meble trzeba dopasować do wielkości balkonu, aby jego nie zagracić. W dużych sklepach z meblami ogrodniczymi wydają się one niewielkie. Po przeniesieniu ich jednak na balkon mogą okazać się zbyt duże. Dlatego należy je kupować z miarką. Przestrzeń trzeba wcześniej dokładnie wymierzyć i zaplanować.

Ważnym aspektem w przypadku nowych mieszkań jest rozmieszczenie części przeznaczonej do relaksu, przechowywania i uprawy roślin.

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym większość nowych właścicieli mieszkań wprowadza się w podobnym czasie. Korzystając z pomysłów sąsiadów można się zainspirować pomysłami innych i na własnym balkonie stworzyć niepowtarzalną przestrzeń.

Nowe inwestycje Kielce

Szeroka oferta mebli ogrodowych umożliwia wybranie takich, które doskonale sprawdzą się na naszym balkonie. Jeżeli jest on niewielkich rozmiarów warto wybrać meble wypoczynkowe z możliwością przechowywania. Latem można w nich schować koce, poduszki i inne akcesoria, które chcemy aby były pod ręką. Gustowne szafki mogą pomieścić narzędzia.

Nawet na małej przestrzeni nowego mieszkania można stworzyć przytulny i wygodny kącik wypoczynkowy.

Meble ogrodowe można zastąpić zabezpieczonymi drewnianymi skrzynkami ogrodniczymi. Na nich położyć wygodne duże poduszki i dokupić mały stolik. Wiszące lampki lub świeczki gustownie dopełnią całości.

Takie rozwiązanie jest tanie i po odpowiednim zabezpieczeniu może służyć domownikom wiele lat. W nowych inwestycjach zdarzają się balkony od razu zabudowane. Mogą one być doskonałym miejscem na oranżerię. Większość jest otwartych, mogą mieć niewielki daszek.

Kupując meble na taki balkon trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Meble muszą być odporne na deszcz, śnieg, wiatr i promienie słoneczne. W zależności od położenia mieszkania względem stron świata, duża ilość promieni słonecznych może spowodować zmianę koloru mebli. Kupując je warto wziąć to także pod uwagę.