Na rynku pierwotnym w Kielcach znajdziemy oferty mieszkań zlokalizowane w wieżowcach. Jak mieszka się w takim bloku? Jeżeli jeszcze nie mieszkałeś przed zakupem mieszkania warto dowiedzieć się jak żyje się w tak dużym budynku. Z pewnością z mieszkań na wyższych piętrach roztacza się piękny widok. Rano można obejrzeć wschód słońca a wieczorem zachód. W każdym wieżowcu montowana jest cichobieżna winda, dzięki której wygodnie dojedziemy z podziemnego parkingu na każde piętro. Osoby mieszkające najwyżej najczęściej znają najwięcej osób w klatce schodowej. Wsiadając do windy na parterze lub w garażu jadą długo i mają możliwość poznania sąsiadów wysiadających na niższych piętrach.

Integracja sąsiadów w nowych mieszkaniach w Kielcach

Mieszkańcy z parteru, którzy nie jeżdżą windą mają niewielką możliwość poznania sąsiadów z wyższych pięter w windzie. Dlatego osoby mieszkające wysoko znają przynajmniej z widzenia niemal wszystkich mieszkańców klatki schodowej. Wiedzą kto mieszka na poszczególnych piętrach i dzięki temu nie mają problemu z rozpoznawaniem sąsiadów. Bez wątpienia winda to często doskonałe miejsce wymiany najważniejszych informacji dotyczących nieruchomości. Atomizacja społeczeństwa sprawia, że sąsiedzi w nowych inwestycjach w Kielcach nie integrują się, często nawet się nie znają.

nowe mieszkania Kielce

Dlatego winda w wieżowcu, która jedzie nieco dłużej niż w czteropiętrowym bloku może być ciekawym miejscem spotkań. W niej mogą zrodzić się pomysły na poprawę otoczenia bloku, takie jak ławeczki dla osób starszych czy plac zabaw dla dzieci. Może być to początek integracji mieszkańców w społecznych celach. Nowoczesne wieżowce są wygodne, dostępne dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Szerokie klatki schodowe, parking pod budynkiem i cichobieżna winda ułatwiają życie mieszkańcom. W nowych inwestycjach mieszkaniowych w Kielcach deweloperzy decydują się na nowoczesne systemy parkowania oraz montaż stacji ładowania elektrycznych samochodów. Zwolennicy ekologicznych rozwiązań w motoryzacji nie muszą się obawiać o to gdzie naładują samochód.

Nowoczesne rozwiązania w blokach na rynku pierwotnym w Kielcach

Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi warunków technicznych z 2021 roku nowe mieszkania są dobrze izolowane. Deweloperzy na rynku pierwotnym w Kielcach mogą zwiększyć grubość materiałów izolacyjnych lub zastosować materiały o lepszej jakości. Deklarowana przez producenta  wartość współczynnika przenikania przewodzenia ciepła tzw. lambda powinna być jak najniższa. Aby osiągnąć wskazane przez WT2021 standardy konieczne jest oprócz poprawienia izolacji wykorzystanie energii odnawialnej. W nowych blokach na rynku pierwotnym w Kielcach coraz częściej zauważamy na dachu zamontowane panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy takich bloków z pewnością mogą liczyć na niższe rachunki za prąd.