Kontynuujemy temat zamiany większego mieszkania na mniejsze przez osoby starsze. Rodzina i przyjaciele doradzili zmianę mieszkania. Pokazali korzyści z tego wynikające. Niższe koszty utrzymania, mniej obowiązków związanych ze sprzątaniem. W nowych inwestycjach najczęściej koszty utrzymania mieszkania są dużo niższe niż w starszych blokach.

Nowe mieszkania Kielce

Nowoczesne rozwiązania pozwalają znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i utrzymaniem w dobrym stanie technicznym bloku. Jest to bardzo często duża zachęta do zamiany starszego mieszkania na nowe.

Sprzedaż mieszkania i kupno nowego jest dość dużym wyzwaniem. Szczególnie dla osób starszych. Obie transakcje trzeba zgrać niemal w tym samym czasie. Prezentacja mieszkania, jego sprzedaż i jednocześnie zakup nowego, aby móc się od razu do niego wprowadzić jest bardzo trudna do wykonania. Może w tym pomóc biuro nieruchomości, posiadające doświadczenie w zakresie takich transakcji.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Agenci nieruchomości bardzo często spotykają się z takimi sytuacjami. Osoby młode często chcą zamienić małe mieszkanie na większe, natomiast osoby starze odwrotnie. Duże mieszkanie chcą zamienić na mniejsze. Jeżeli jeszcze chodzi o nowe mieszkania, w niedawno wybudowanych lub w trakcie budowy inwestycjach zadanie wydaje się bardzo trudne.

Zgranie wszystkich klientów, wybranie odpowiedniego czasu na dokonanie transakcji i sprzedaż w dobrej cenie wymaga dużego precyzji. Tylko doświadczeni maklerzy nieruchomości w Kielcach mogą takie transakcje przeprowadzić w taki sposób, aby każda ze stron była zadowolona.

Kielce nowe mieszkania

Jeżeli nowe mieszkanie jest do odbioru za kilka miesięcy przygotowania do sprzedaży nieruchomości, w której się zamieszkuje trzeba przygotować wcześniej – nie czekając na ostatnią chwilę. Jeżeli dojdzie do sprzedaży wcześniej niż planowano wówczas można podpisać umowę sprzedaży i w niej określić datę przeprowadzki zbliżoną do daty przeprowadzenia się do nowego mieszkania.

Należy wówczas wziąć pod uwagę czas, jaki należy przeznaczyć na remont. Na wyposażenie kuchni w nowe meble i sprzęt oraz zamontowanie drzwi  wewnętrznych należy przewidzieć około 6 tygodni.

Biuro nieruchomości może pomóc w zakresie ustalenia harmonogramu poszczególnych zadań, aby transakcja zamiany mieszkania przebiegła bezproblemowo.