W poprzedniej części omawialiśmy sytuację, w której starsi ludzie zastanawiają się nad zmianą dużego mieszkania na mniejsze w nowym budownictwie.

Tak odważna decyzja często poprzedzona jest rozmowami z dorosłymi dziećmi, które deklarują pomoc w urządzeniu i przeprowadzce do nowego miejsca. Osoby starsze nie czują się już na siłach samodzielnie remontować i urządzać mieszkania w stanie deweloperskim. Czują się nieco w tym bezradne.

Nowe mieszkania Kielce

Dorosłe dzieci z deklaracją wsparcia ułatwiają rodzicom podjęcie trudnej decyzji o zmianie. Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się z przygotowaniem go do zamieszkania. Konieczne jest położenie podłóg, wymalowanie ścian, położenie glazury i zamontowanie białej armatury w łazience. Dodatkowo trzeba zamontować nową kuchnię i drzwi wewnętrzne.

Z jednej strony są to dość duże koszty. Wchodzą w nie koszty materiałów i robocizny. Zakup materiałów wykończenia wnętrz, znalezienie odpowiedniej firmy, która zamontuje panele i położy kafle bez pomocy dzieci może być dość trudne. Osoby starsze często nie są już takie sprawne i zaradne jak osoby młode. Pomoc dzieci w tym zakresie może okazać się nieoceniona.

nowe mieszkania Kielce
nowe mieszkania Kielce

Biuro nieruchomości nowemieszkania.net posiada w swojej ofercie wiele mieszkań na rynku pierwotnym. Po krótkiej rozmowie z klientami jest w stanie zaproponować takie, które będą spełniały oczekiwania klientów.

Pracownicy biura nieruchomości zawiozą klientów do inwestycji w celu prezentacji mieszkania, osiedla i pokazania końcowej wizualizacji osiedla. Znają też wstępne informacje, kto będzie zarządzać daną nieruchomością po zakończeniu budowy.

Nowe inwestycje Kielce

Wiedzą, jakie mniej więcej czynsze planowane są w nowej inwestycji.  Mogą udzielić wielu informacji, których nie można przeczytać na stronie internetowej czy ogólnodostępnej ofercie dewelopera. Niektórzy deweloperzy zlecają sprzedaż mieszkań tylko do biur nieruchomości, sami nie prowadzą bezpośredniej sprzedaży.

Biuro nieruchomości zajmuje się wszystkimi formalnościami. Od prezentacji nowego mieszkania, poprzez przygotowanie umów i wizytę u notariusza. Klient może czuć się bezpiecznie i zaufać profesjonalistom.