Pytania o ceny

Zakup nowego mieszkania to niemały wydatek. Wiele osób zastanawia się czy mieszkania wkrótce stanieją? Czy ceny mieszkań w najbliższym czasie będę stale i tylko wzrastały? Z ostatniej analizy Expandera jasno wynika, że niestety w najbliższym czasie przewidywana jest stała tendencja wzrostowa. W zasadzie w każdym większym mieście w Polsce, również w Kielcach następuje powolny wzrost cen. Ewenementem jest Warszawa, gdzie średnie ceny nowych mieszkań wkrótce przebiją psychologiczną 10 000 zł za m². Rynek nieruchomości jest mocno przegrzany, ale nic nie wskazuje, żeby nowe mieszkania miałyby tanieć. Tylko bardzo sporadycznie zdarzają sie obniżki cen nieruchomości. Z raportu wynika, że najtańsze mieszkanie można kupić w Radomiu i Częstochowie. Gdańsk i Warszawa to miasta gdzie jest najdrożej.

Nowe mieszkania w 2020

Z prognoz NBP jasno wynika, że w przyszłym roku mimo spowolnienia wzrostu gospodarczego do 3,6%, wzrostu bezrobocia do 3,8%, wzrostu wynagrodzeń o 7,3% i pozostawienia stóp procentowych na niskim poziomie, nie zapowiada się, że pracujących nie będzie stać na kredyty hipoteczne. Atrakcyjne będzie inwestowanie w zakup nowych mieszań dla siebie ale i na wynajem. To oczywiście dosyć wersja optymistyczna. Bardziej pesymistycznie patrząc można założyć, że spowolnienie gospodarcze będzie większe niż się teraz wydaje. Przy obecnym poziomie wydatków państwa może okazać się, że wysoka inflacja doprowadzi do podwyżek stóp procentowych. Jedynie taka sytuacja mogłaby spowodować zakończenie hossy na rynku nieruchomości.

Nowe inwestycje w Kielcach

W samych Kielcach, w różnych częściach miasta oraz w okolicach jest realizowanych kilka bardzo interesujących nowych inwestycji. Powstają zarówno nowe osiedla jak i pojedyncze apartamentowce. Pełny przegląd nowe inwestycje w Kielcach 2020 znajdą Państwo na naszej stronie.