Nowe mieszkania na rynku pierwotnym ze względu na udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych. Mieszkania na rynku wtórnym rzadko spełniają warunki i mają udogodnienia do swobodnego poruszania się osób na wózkach inwalidzkich lub chodzących o kuli. W Kielcach nowe mieszkania budowane przez deweloperów spełniają wszystkie przepisy dotyczące udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Do nich nalezą szerokie klatki schodowe i wejścia.  Podjazdy, windy i wygodne parkingi.

rynek pierwotny kielceNowe mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach

są bardzo wygodne. Starsze osoby decydują się na przeprowadzkę ze względu na udogodnienia. Sprzedają często swoje większe mieszkania i kupują nieco mniejsze na rynku pierwotnym. Czynsze w nowych mieszkaniach są często dużo niższe niż w blokach wybudowanych w latach 80-tych i 90-tych. Osoby starsze mają dość niskie emerytury i szukają tańszych mieszkań. Wysokie koszty życia sprawiają, że mieszkanie w dużym domu lub mieszkaniu przerasta możliwości emerytów. Dlatego w nowych mieszkaniach w Kielcach spotkamy młode rodziny z dziećmi ale także osoby starsze.  Najczęściej kupują mieszkania na parterze z ogródkami lub balkonami. Uprawiają tam kwiaty i zioła. Są one alternatywą dla ogródków działkowych. Wymagają zdecydowanie mniejszego zaangażowania i ilości pracy.

Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym

chętnie kupują także rodziny z małymi dziećmi. Wózki, rowerki i inne akcesoria dziecięce sprawiają, że winda i podjazdy znacznie ułatwiają młodym rodzinom życie. Wnoszenie wszystkiego na wysokie piętra bez windy jest bardzo męczące. Jeżeli tylko rodzina może pozwolić sobie na kupienie nowego mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym bez wahania się na nie decyduje. Nowe mieszkania w Kielcach na rynku pierwotnym mają często przyporządkowane miejsce parkingowe. Jeżeli znajduje się ono w podziemnej hali garażowej zakupy można bardzo łatwo przenieść do cichobieżnej windy i przewieźć do mieszkania.