Otwarte mieszkanie

Najczęściej w nowym mieszkaniu nie jest konieczne wyburzenie ścian między kuchnią, a salonem. Innymi słowy otwieramy przestrzeń. Na etapie budowy możemy zdecydować , która ściana działowa będzie nam potrzebna, a która nie. Likwidując dodatkowo przedpokój, wchodząc do mieszkania, od razu znajdujemy się w otartej przestrzeni, widzimy zazwyczaj od razu aneks kuchenny oraz salon. Niedaleko drzwi wejściowych, musimy wygospodarować miejsce na szafy oraz jakże potrzebne, zwłaszcza paniom duże lustro. Jeżeli nie mamy tego w innym miejscu, dobrze ulokować tu również drugą szafę na takie sprzęty gospodarcze jak odkurzacz, miotły czy deska do prasowania.

Modne, dopełniające klimaty kolorystyczne są drzwi. Nawet jeżeli otworzymy przestrzeń w naszym mieszkaniu i tak są pomieszczenia, które musimy zamknąć. Są to sypialnia, ubikacja i łazienka. Wstawienie drzwi wykonanych na zamówienie przeszklonych mlecznych drzwi daje efekt delikatnego doświetlenia, ale odgradza od hałasów, zapachów i niepotrzebnych dla wścibskich gości widoków.

Kuchnia w mieszkaniu

Pora powiedzieć , że w obecnych mieszkaniach życie towarzyskie i wszelkie spotkania odbywają się w kuchni połączonej z salonem. Przy dużym, eleganckim białym lub szarym stole z masywnym blatem, zabezpieczonym dodatkowo szkłem i połączonym z wyspą można siedzieć wiele godzin i prowadzić twórcze rozmowy. Niekiedy urządzając nowe mieszkanie warto rozważyć wstawienie wysokiego baru z krzesłami barowymi. Zabudowę kuchenną nawiązującą stylistyką do mebli w salonie i w sypialni warto pociągnąć pod sam sufit, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń ale również aby na szafkach od góry nie osadzał się nam kurz. Zabudowana lodówka, zmywarka, piekarnik i mikrofala w szafie dopełniają całości. Całość oczywiście w wysokiej klasie energetycznej pod kątem oszczędności energii.

Nowoczesnym stylem jest urządzenie w nowym mieszkaniu sypialni w trójwymiarze. Warto rozważyć pokrycie ściany panelami dekoracyjnymi.  Za wezgłowiem łóżka możemy zamocować na ścianie płytę MDF obitą gąbką i ozdobnym materiałem, a nad nim zawiesić jakiś nowoczesny stylistycznie obraz. W ten sposób ozdobione ściany w sypiali podkreślą efekt trójwymiarowości.