Otwarte mieszkanie

Najczęściej w nowym mieszkaniu nie jest konieczne wyburzenie ścian między kuchnią, a salonem. Innymi słowy otwieramy przestrzeń. Na etapie budowy możemy zdecydować , która ściana działowa będzie nam potrzebna, a która nie. Likwidując dodatkowo przedpokój, wchodząc do mieszkania, od razu znajdujemy się w otartej przestrzeni, widzimy zazwyczaj od razu aneks kuchenny oraz salon. Niedaleko drzwi wejściowych, musimy wygospodarować miejsce na szafy oraz jakże potrzebne, zwłaszcza paniom duże lustro. Jeżeli nie mamy tego w innym miejscu, dobrze ulokować tu również drugą szafę na takie sprzęty gospodarcze jak odkurzacz, miotły czy deska do prasowania.

Modne, dopełniające klimaty kolorystyczne są drzwi. Nawet jeżeli otworzymy przestrzeń w naszym mieszkaniu i tak są pomieszczenia, które musimy zamknąć. Są to sypialnia, ubikacja i łazienka. Wstawienie przeszklonych mlecznych drzwi wykonanych na zamówienie daje efekt delikatnego doświetlenia, ale odgradza od hałasów, zapachów i niepotrzebnych dla wścibskich gości widoków.

Kuchnia w mieszkaniu

Pora powiedzieć , że w obecnych mieszkaniach życie towarzyskie i wszelkie spotkania odbywają się w kuchni połączonej z salonem. Przy dużym, eleganckim białym lub szarym stole z masywnym blatem, zabezpieczonym dodatkowo szkłem i połączonym z wyspą można siedzieć wiele godzin i prowadzić twórcze rozmowy. Niekiedy urządzając nowe mieszkanie warto rozważyć wstawienie wysokiego baru z krzesłami barowymi. Zabudowę kuchenną nawiązującą stylistyką do mebli w salonie i w sypialni warto pociągnąć pod sam sufit. W ten sposób bez wątpienia wykorzystamy maksymalnie przestrzeń. Na szafkach od góry nie będzie osadzał się kurz. Zabudowana lodówka, zmywarka, piekarnik i mikrofala w szafie dopełniają całości. Całość oczywiście w wysokiej klasie energetycznej pod kątem oszczędności energii.

Nowoczesnym stylem jest urządzenie w nowym mieszkaniu sypialni w trójwymiarze. Warto rozważyć pokrycie ściany panelami dekoracyjnymi.  Za wezgłowiem łóżka możemy zamocować na ścianie płytę MDF. Obita gąbką i obłożona ozdobnym materiałem nada sypialni charakteru. Nad łóżkiem możemy zawiesić nowoczesny obraz. W ten sposób uzyskamy efekt trójwymiarowości.