Zakup mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Osoby poszukujące nieruchomości muszą określić swoje oczekiwania, możliwości finansowe i lokalizację. Często zdolność kredytowa może zdecydować o tym na jakie mieszkanie może pozwolić sobie rodzina lub osoba samotna.

Kupując mieszkanie zarówno na rynku pierwotnym jaki i wtórnym nowy właściciel musi brać pod uwagę dodatkowe nakłady finansowe. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym w stanie deweloperskim koszty przygotowania mieszkania do zamieszkania mogą być spore. Oprócz wymalowania ścian, wstawienia wewnętrznych drzwi konieczne jest zamontowanie podstawowego wyposażenia.

Mieszkania Kielce

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia bez których trudno się obejść. Meble do kuchni wraz z wyposażeniem mogą dość znacznie obciążyć domowy budżet. Urządzenie łazienki, czyli położenie kafli, wstawienie wanny lub prysznica, kupno pralki, zamontowanie szafek, wieszaków i luster może być dość kosztowne. Położenie paneli lub deski podłogowej, kafli czy pomalowanie ścian może wymagać pomocy ekipy remontowej. Niewątpliwie zakup mieszkania na rynku pierwotnym w stanie deweloperskim jest dość kosztowne.

Czy warto angażować się w takie remonty?

Czy może lepiej kupić mieszkanie gotowe do zamieszkania?

Jeżeli udałoby się znaleźć na rynku nieruchomości mieszkanie spełniające wszystkie oczekiwania i urządzone w naszym stylu wówczas decyzja byłaby łatwa do podjęcia. W grę wchodziłaby już tylko cena mieszkania i czy nas na nie stać.

Zawsze można by było liczyć na pomoc agenta nieruchomości, który spróbowałby wynegocjować za nie atrakcyjną cenę.  Kielce to średniej wielkości miasto. Ofert sprzedaży mieszkań też nie jest bardzo dużo. Znalezienie mieszkania, które by idealnie pasowało do naszego gustu jest dość trudne.

Mieszkania na rynku…

Mieszkania na rynku wtórnym nie są tanie, ponieważ właściciele często chcą odzyskać nakłady finansowe jakie w tym mieszkaniu poczynili. Dla nich często był to duży wydatek. Mimo sporych nakładów finansowych mieszkanie może być urządzone w takim stylu, że i tak będzie wymagało remontu. Wówczas może okazać się, że oferta mieszkania z rynku pierwotnego będzie korzystniejsza.